GeriKampüs Boğaziçi’nden dünyada kabul gören eğitim programı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boğaziçi’nden dünyada kabul gören eğitim programı

Boğaziçi’nden dünyada kabul gören eğitim programı

Boğaziçi Üniversitesi, uluslararası eğitim şirketi Pearson iş birliğiyle Türkiye’de ilk kez fen ve mühendislik alanlarında kendini geliştirmek ve lisans eğitimlerine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilere yönelik bir sertifika programı hazırladı. Dünya çapında kabul görecek olan BTEC* Mühendislik Sertifika Programı 17 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

Boğaziçi Üniversitesi, mühendislik ve fenalanına yönelmek isteyen lise öğrencilerine yönelik BTEC* Mühendislik Sertifika Programı başlatıyor. Uluslararası eğitim şirketi Pearson iş birliğiyle Türkiye’de ilk defa bir yaz okulu bünyesinde uygulanacak olan eğitim programı dünya çapında kabul görecek.

BOUN101 Uluslararası Yaz Okulu kapsamında BTEC* Mühendislik Sertifika Programı’na katılan öğrenciler yurtdışı üniversite başvurularında müfredat dışı aktivitelerde ve portföylerde sertifikalarını kullanarak bazı derslerden muaf olabilecek. Öğrencileri gelecekteki akademik ve mesleki kariyerlerine hazırlayacak olan eğitim programında Prof. Dr. Mahmut Ekşioğlu, Prof. Dr. Sabri Altıntaş, Prof. Dr. Selim Şeker ders verecek.

Eğitim dilinin İngilizce olacağı program 3 hafta boyunca hafta içi her gün saat 09.00 – 15.30 arasında gerçekleşecek olup toplamda 64 ders saatinden oluşacak. 17 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan eğitim programına son başvuru tarihi ise 13 Temmuz.

BTEC ile anlaşmalı 600 üniversiteden bazıları ise şunlar; University of Oxford, Yale University, Middlesex University, Colorado State University, Oxford Brookes University, University of Tampa, Ryerson University, Cardiff Metropolitan University, Teesside University, James Cook University, Hong Kong University of Science and Technology ve Macquarie University.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle