GeriKampüs 14 Şubat’ta yapmamanız gereken 14 şey!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

14 Şubat’ta yapmamanız gereken 14 şey!

14 Şubat’ta yapmamanız gereken 14 şey!

Sevgilisi olan için de olmayan için de kutlayan için de kapitalizmin dayatması olarak gören için de olanca gündemiyle geliyor 14 Şubat! Burnumuza burnumuza sokulan kırmızı güller, tepemizden aşağı inen kırmızı kalpler, hummalı alışverişler, birini al ikincisi zaten sudan ucuzlar, billboardlardan sokaklara taşan sevgi sözcükleri… Başınız döndü değil mi? Dönmesin. Bugünden de her zamanki günlerden biriymiş gibi alnımızın akıyla çıkacağız.

HAYAT SEVİNCE GÜZEL

Ahh romantizm! Mum ışığı, çiçekler, kalpli çikolatalar… Çok şanslısın dostum! Aylardan yine Şubat ve sen yine deliler gibi seviyor, seviliyorsun. Ee bu kadar şansın bir bedeli de olacak elbette.

Senin Sevgililer Günü’nde yapman gereken ilk şey, Sevgililer Günü olduğunu unutmamak! Sakın unutma! Takvime yaz, parmağına kırmızı iplik bağla, alnına keçeli kalemle yaz ama unutma!

1. Uzun soluklu bir ilişki yaşıyorsan geçen sene ne yaptığını iyi hatırla. Her sene bir önceki senenin beklentisini iki katına çıkarıyor ne yazık ki. Beklentiyi iyi hesapla, önce içine sindir, sonra harekete geç.

2. 14 Şubat’a sıradan bir gün muamelesi yapmak sana bir şey kazandırmaz. “Bize her gün Sevgililer Günü” demodesine düşme. O sevgili, emin ol, küçük de olsa bir şeyler bekleyecek. Paran az olabilir. Ama bir çiçek, bir çikolata, bir tatlı söz… Hiçbir şey yapamıyorsan kendinizi kırmızıya boya, ne bileyim. Bu da emektir. Hem gülümsetir.

3. O gün ayrılmayın! Bunu kendine de karşı tarafa da yapma. Tecrübeyle sabittir ki etkisi yıllarca sürüyor. Ayrılık bir gün daha bekleyebilir. Rica edeceğim 14 Şubat sadisti olmaktan uzak dur.

4. Gül alma. Böyle günlerde gül fiyatları kendinden geçiyor. Hem gül almak artık çok sıradan bir tercih. Papatya iyidir mesela. Papatya olur evet.

5. Zibilyon tane hediyelik eşya dükkanında har vurup harman savurmak yerine el emeği, göz nuru bir hediyeye ne dersin? Eminim birlikte geçirdiğiniz zamanlardan sakladığın eşyalar vardır. Tüm anlarınızı sığdırabileceğin bir albüm nasıl fikir? Hepsinin fotoğrafını çek, bastır, albüme koy, doldur o sevgilinin gözlerini.

6. Onu en iyi sen tanıyorsun. Sırf boş geçmemek için ayıcık alıp buyur deme. Sevdiği, hoşlandığı şeyleri düşün. Kişiye özel hediyeler candır.

7. Ve son olarak; İki kişilik özel bir günü başkalarıyla geçirmeyin. Kalabalıklar güzeldir ama inkâr edilse bile herkes Sevgililer Günü’nü özel ve birlikte (iki kişi diyorum bak) geçirmek ister.YALNIZIM DOSTLARIM YALNIZIM YALNIZ

Yalnızlar zaten feleğin çemberinde hamsterlar gibi koşuşturup duruyor. Onların 14 Şubat’ına bir darbe de biz vurmayalım dedik. Buyrun efenim, size 14 Şubat Yalnızları için, kendi küçük, etkisi büyük tüyolar hazırladık.

1. Sağda solda duymaya başlamışsınızdır. 14 Şubat’ta sevgilisi olmayanlar için partiler düzenlenir. Dost meclislerinde de ufak çapta “Abi gelin bize işte mis gibi vakit geçiririz valla” planları döner. Yalnızlar partilerinden medet ummayın arkadaşlar. Kendinizi ve yalnızlığınızı ele verecek etiketlemeleri ise hiç yapmayın. Eros, sizin bu talihsiz mesajlarınızla o gün de ilgilenmeyecektir.

2. Sevgilisi olan arkadaşlarınıza kıskançlık yaptığınızı çaktırmayın. Bak, canın daha fazla yanmasın diye söylüyorum, bırak insanlar sevsin, sevilsin. En yakın arkadaşın ne yazık ki o gün sevgilisiyle olacak, buna kendini hazırla, insanların yanında anahtarlık gibi takılma.

3. Bekarlık sultanlıktır naralarıyla gecelere akmak isteyebilirsin. Ak tabii, seni tutan yok ama raydan çıkma. Sonra işin yoksa ertesi gün, paylaştığın o özlü sözleri, acayip fotoğrafların izlerini silmeye çalış dur.  

4. Sen görmek istemesen de o kırmızı kalpler çatıdan, bacadan kafana inecek. Zor olacak ama en azından o gün sosyal medyayı, televizyonu hatta radyoyu daha az kullan. Kitap oku mesela. Kitap iyidir.

5. Kendini biraz ev işlerine ver. Vizelerden, finallerden yetişemediğin ince işlerine zaman ayır. Eminim toplanması gereken bir dolabın, çeki düzen vermen gereken bir çekmecen vardır. Hadi bakalım, hareket berekettir.

6. Gri eşofman altının üzerine giydiğin salaş hırkanla, evin kıyısında köşesinde ne varsa bir günde yeme. Depresyonda değilsin, sadece biraz yalnızsın. Hem hatırla o şarkıyı “Kimler kimler yuva kuruyooor, ben niye kuramıyooorumm!” Abandın çikolataya, aldın kiloları da ondan.

7. Çıkmadık candan ümit kesilmez. Sen yine şarkılar söyle, hayaller kur, hatalarından ders al. Bu sene olmadı belki ama seneye o aşk 14 Şubat’a denk gelecek!

 

Bonus Tavsiye: Exten Next olmaz arkadaşlar! Yeniden hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız, onu bugün aramayın. Mutlaka hayatınızda dram istiyorsanız, açın bir film, onu izleyin. Ama o mesajı atmayın!

Aşk olsun, kutlu mutlu olsun.

Yazan: Tuğba Badal


Yorumları Göster
Yorumları Gizle