Spor 'Kampanya olmasaydı 10 puan geriye düşerdik'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Kampanya olmasaydı 10 puan geriye düşerdik'

Galatasaray'ın içinde bulunduğu mali krizde biraz olsun nefes aldıracak kampanyanın mimarı kulüp eski yöneticisi Adnan Polat, “Böyle bir dönemi yaşayacaktık, yaşıyoruz. Denizler çalkalanmadan durulmaz. İnşallah tekrarı olmaz. Bu kampanya olmasaydı G.Saray, F.Bahçe'nin 10 puan gerisine düşerdi” dedi.

Kampanya ve yankılarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Polat, kampanyanın devam ettiğini, ancak toplanan rakam konusunda bilgi veremeyeceğini ifade ederek, “Ancak kulübün FIFA ile problemleri bitti, bu borç ödendi. Şimdi Galatasaray takımının acil ihtiyacı olan transfer taksitlerini ödemek için gerekli olan parayı temin etmeye çalışıyoruz. Bütün Galatasaraylılara bu kampanyaya katılmaları için tekrar çağrıda bulunuyorum. Hızını kesmememiz lazım” diye konuştu.

'ÜZÜLDÜM'

Adnan Polat, Galatasaray'a bu durumun yakışmadığını ifade ederken, Reuters haber ajansının bunu dünyaya duyurması konusunda ise şöyle konuştu: “Ona da çok üzüldüm. Fakat denizler çalkalanmadan durulmuyor. Böyle bir dönemi yaşayacaktık, yaşıyoruz. İnşallah tekrarı olmaz. Ben Galatasaray taraftarlarından pazar günü Ali Sami Yen Stadı'nı tıklım tıklım doldurmalarını beliyorum. En başta ben orada olacağım.”

'10 PUAN GERİYE DÜŞERDİK'

Kampanyayı düzenlenmeleriyle ilgili bir soruyu da cevaplandıran Adnan Polat, bunu yapmamaları halinde FIFA tarafından cezalandırılırıp, ligdeki zirve yarışında da Fenerbahçe'nin 10 puan gerisine düşebileceklerini iddia etti.
Polat, yapılan eleştirilerin olabileceğini dile getirerek, “Biz oturup izleyeceğimize, bir şeyler yapalım dedik. Bunu yapmasaydık, Galatasaray Fenerbahçe'nin 10 puan gerisinde olacaktı, bunu mu istiyorlardı?” şeklinde konuştu.
Kampanyanın 24 Şubat'a kadar süreceğini hatırlatan Adnan Polat, sadece taraftarların değil, işadamlarından da kampanyaya katılmalarını beklediğini söylerken, “Herkes kendi imkanları dahilinde, Galatasaraylı ise katkıda bulunmalı. Galatasaraylı olmayanların iyi niyetlerini saygıyla kabul ediyorum. Bağışlarını değil, iyi niyetlerini kabul ediyorum. Çünkü bu aile içi mesele, bu konuda dışardan destek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

'GALATASARAY'A YAKIŞMIYOR'

Eski yönetici Polat, “Futbolcuların dün yapılan antrenmana çıkmamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki soruyu da şöyle yanıtladı: “Oyuncuların idmana çıkmamaları, Galatasaray'a yakışmıyor. Ama oldu bir kere. İnşallah tekrar etmez.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle