« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kamp tehdidi

“Bir an öne toparlanın. Yoksa kampa da girersiniz, para cezası da yersiniz.”

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY’da kamp tartışması, 1-0 kazanılan Panathinaikos maçından sonra kaptan Arda’nın sözleriyle alevlendi... Sezon başında, “Futbolcularım sorumluluklarını biliyor. Kampa gerek yok” diyerek yeni bir uygulama başlatan teknik direktör Frank Rijkaard’ın kararını peş peşe alınan kötü sonuçlardan sonra gözden geçirmesini isteyen yönetim, Hollandalı teknik adamı ikna ederken futbolcuların tepkisiyle karşılaştı. Frank Rijkaard, Panathinaikos maçından önce düzenlediği basın toplantısında, “Yönetimin kararına saygı gösteririm. Eğer takıma faydalı olacaksa yapılabilir” diyerek kamp konusunda geri adım attı. Ancak yine de takımı kampa almadı.
Asla taviz vermeyecekler
Bunun üzerine maç öncesi Florya Metin Oktay Tesisleri’nde oyuncularla bir görüşme yapan G.Saray Futbol Komitesi’nin “Biz profesyoneliz. Maçlara bu şekilde hazırlanıyoruz. Yeni bir uygulamaya gerek yok” yanıtını alınca tavrı sert oldu:
“Size 3 hafta süre. Bu dönemde bir an öne toparlanıp maçlara hazırlanın. Yoksa kampa da girersiniz, para cezası da yersiniz.” Sarı kırmızılı yöneticilerin, bazı oyuncuların maçlardan önce geceleri dışarıda yakalanmaları nedeniyle kamp konusunda ısrarcı oldukları, bu konuda taviz vermeyecekleri belirtildi.
İsteyen kamp yapabilir
Yönetim kamp konusunda taviz vermezken kaptan Arda’nın Panathinaikos maçından sonra, “Sence maçlardan önce kamp yapılmalı mı?” sorusuna, “İsteyen kamp yapabilir. Biz yapmıyoruz” şeklinde yanıt vermesi tartışmanın daha da alevleneceğinin bir göstergesi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz