Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kamp tamamlandı

Grekoromen Güreş A Milli Takımı'nın Aladağ Yaylası'ndaki kampı sona erdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün Aladağ Yaylası'ndaki izcilik tesisinde Londra Olimpiyatları'na hazırlanan milli takım sporcuları, 21 gün süren kampın sona ermesinin ardından Bolu'dan ayrıldı.

Teknik direktör Mehmet Akif Pirim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aladağ kampının sona erdiğini ifade ederek, “Güreşçilerimiz burada kondisyon çalışmalarını tamamladı. 21 gün süren Aladağ kampı bizim için çok verimli geçti” dedi.

İstanbul Sarıyer'de 15 gün boyunca kampa gireceklerini kaydeden Pirim, “İstanbul kampı teknik ve taktik ağırlıklı olacak ve son kampımız olacak. Bu kamptan sonra Londra'ya hareket edeceğiz” diye konuştu.

Pirim, uzun bir aradan sonra 7 sıkletin 7'sinde de olimpiyatlara katılma başarısı gösterdiklerini hatırlatarak, “Grekoromen güreş tarihinde bir ilk olacak. Daha önce 7 sıklette katılım olmadı. Olimpiyatlara tam anlamıyla katılan 3 devletten bir tanesi biziz. Hedefimiz, madalyalarla ülkemize dönmek” şeklinde konuştu.

Grekoromen Güreş A Milli Takımı kaptanı Nazmi Avluca ise Aladağ kampının şehir yaşantısından ve stresten uzak olduğunu, temiz hava ve çalışma ortamının elverişliliği sayesinde kampın verimli geçtiğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz