« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kamp sona erdi

Finlandiya'da 14-18 Temmuz'da gerçekleştirilecek Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'na katılacak milli takım aday kadrosunun İstanbul'daki kampı sona erdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İTÜ Olimpik Yüzme Havuzu'nda, Yüzme Milli Takımı Teknik Direktörü Diritrij Mancevic ve antrenörler Hakan Eskioğlu ile Erkan Mutlu yönetiminde yapılan kampa, şu sporcular katıldı:

Erkekler: Ali Uğur Erdoğan (Ankara Üniversitesi), Bertuğ Çoşkun (ARKAS Spor), Erce Eşer (ENKA), Gökberk Pala (Fenerbahçe), Ozan Gider (Antalya Koleji), Timur Dellaloğlu (Kastamonu Yüzme İhtisas)

Bayanlar: Tuğçe Sayımlar (Ankara Üniversitesi), Hande Alporal, İdil Konca, Halime Zulal Zeren (Fenerbahçe), Şevval Şengül (FMV Işıkspor), Merve Eroğlu (ENKA).

Kamp çalışmalarını takip eden Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan, Türkiye'de yüzme sporunu ileriye taşımaya çalıştıklarını belirterek, “2012 ve 2016 olimpiyatlarına hazırlanıyoruz. Genç bir kadromuz var. Çalışmalarımız laboratuvar ortamında yapılıyor. Dünyada yüzmede ileride olan ülkelerle aynı sistemde çalışmaya başladık. Yurt dışından da antrenör getirdik. Sporcularımızı birçok testten geçirerek, en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Çok büyük emekler veriyoruz. Bunun karşılığını alacağımızı umuyorum” diye konuştu.

Bozdoğan, Avrupa Şampiyonası'na katılacak Genç Milli Takım'dan başarı beklediklerini anlatarak, şunları kaydetti:
“Millilerimiz 3 günlük bir kamp çalışması yaptı. Bundan sonra da aynı şekilde hafta sonları kamp çalışması yapacağız. Sporcularımız, mayıs ayının sonlarına doğru Fransa'ya giderek burada yaklaşık 20 gün sürecek yükselti kampı yapacak. Biz Avrupa Şampiyonası'nda ara sıra madalya alıyorduk. Bundan sonra süreklilik göstereceğiz. Birkaç çocuğumuz madalya için yüzecek. Hedefimiz yüzme sporunda dünyada var olmak.”

Genç Milli Takım Antrenörü Hakan Eskioğlu ise uyguladıkları yeni sistemin sporcuların gelişmesine büyük katkı sağladığını ifade ederek, genç millilerden Avrupa Şampiyonası'nda önemli başarılar beklediklerini söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler