Gündem Haberleri

  Kameraları evden geri almışlar

  Hürriyet Haber
  24.05.2011 - 09:01 | Son Güncelleme:

  MHP’li Ekici’nin görüntülendiği eve konulan kameranın çekimlerden sonra geri alındığı, görüntünün de ocak ayı içinde çekilmiş olabileceği iddia edildi.

  Milliyet Gazetesi'nden Türker Karapınar'ın haberine göre, kaset komplosu sonucu görevlerinden istifa eden MHP’li Bülent Didinmez ve Mehmet Ekici’nin avukatı Süleyman Ayhan, dün bürosunda açıklama yaptı. Ekici’yle ilgili komploya değinen Ayhan, “Görüntüleri yayınlanan mağdure, müvekkilimin imam nikahlı eşi olup, bu durum ilgileri tarafından bilinmektedir. Müvekkilim ilk gün yaptığı ‘alnım açık, yüzüm pak’ açıklamasıyla bunu kastetmişti” dedi. Görüntülerde bu durumun gizlendiğini belirten Ayhan, müvekkilinin hediye verdiği küçük yaştaki kız çocuğunun da yetim olduğunu söyledi. Müvekkilinin yanısıra mağdure ve küçük kızın yüzlerinin açık olarak verilmesini sert bir dille eleştiren Ayhan, “Bunu yapan insanlar çok aşağılıkça, çok adice, çok ahlaksızca davranmışlardır. Yetkililerden bunların bulunmasını diliyor ve istiyoruz” dedi.

   

  Ekici ile ilgili görüntülerin yayınlanmasından TİB ve savcılık yetkililerini sorumlu tutan Ayhan, “TİB’in mevcut mevzuatı gereği anında müdahale etmesi gerekirdi. Savcılığın, şikayetimizin iletildiği andan itibaren yayını kestirmesi gerekirdi. Ancak bizden mahkeme kararı istendi. Biz de kararı ancak saat 17.10’da alabildik” dedi.Ayhan, soruşturmayı yürüten savcılıktan ifade için gönderilen bir davet de gelmediğini belirterek, “Böyle bir davet olursa müvekkillerim, mağdur sıfatıyla cumhuriyet savcılığına bütün bildiklerini aktaracaklardır” diye konuştu.

   

  Aynalı gardrop

  Kaset komplosuyla ilgili ilginç detaylar da gün yüzüne çıktı. İddialara göre Ekici’yi kaydeden kamera yatak odasındaki komodinin aynasına gizlendi.

  Kameranın, görüntüler alınıp, kayıtlar kaydedildikten sonra evden geri alındığı belirlendi. Görüntünün Ocak ayı içinde çekilmiş olduğu tahmin ediliyor. MHP Genel Merkezi’ni izlediği öne sürülen arabaya benzer bir arabanın ise Ekici’nin görüntülendiği evin yakınlarında görüldüğü iddia edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı