Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Kamer Genç: Halaçoğlu belgeleri açıklasın

  20 Ağustos 2007 - 12:14Son Güncelleme : 20 Ağustos 2007 - 12:23

  Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, “Kürt Alevi olarak bilinen vatandaşların Ermeni kökenli olduğunu gördük” diyen Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Yusuf Halaçoğlu’nun iddialarına ilişkin belgeleri açıklamasını istedi.

  Kamer Genç  yaptığı açıklamada, Halaçoğlu’nun, Kayseri’de düzenlenen bir sempozyumda “Kürt diye bildiğimiz insanların yapısal olarak Türkmen asıllı olduğunu, Kürt Alevi olarak bilinen vatandaşların ise Ermeni kökenli olduğunu gördük” sözlerine tepki gösterdi.      

  Halaçoğlu’nun, söz konusu araştırmaya ilişkin doneleri açıklaması gerektiğini ifade eden Genç, “Doneleri açıklasın. Türk Tarih Kurumu bu konuda çok tarafsız, insanları ikna edecek bir araştırma yapmışsa açıklasınlar verileri, herkes görsün” dedi.

  İnsanları çeşitli ırklara ve mezheplere bölme anlayışının yanlış olduğunun altını çizen, Genç, “İnsanların değişik mezhep ve ırktan olması onların aşağılanmasına neden olamaz. Bizim için insan insandır. Ancak, bu söylemle Kürt kökenli Alevilere hakaret edilmek isteniyorsa, bu affedilecek bir durum değildir. Halaçoğlu’na hak ettiği cevap verilecektir. Biz bu konuda Halaçoğlu’ndan belgeleri açıklamasını istiyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 4 Yorum }
  • Samim Türe 20.8.2007 13:56:00
   BASTIR KAMER GENÇ ARKANDAYIZ...
  • Halil Efe 20.8.2007 13:14:09
   BENCE SAYIN HALAÇOĞLUNUN YAZDIKLARI TAMAMEN DOĞRUDUR. YOKSA BU İNSANLAR GÖKTEN İNMEDİ HERHALDE. BATI'NIN KİRLİ OYUNLARIYLA KANDIRILDILAR.
  • ahmet yılmaz 20.8.2007 12:40:45
   Ey Kamer Genç insanları 40 yıldır kullanarak parlamentoya giriyorsun bu tür açıklamalar belge olmadan yapılmaz elbette belgesi vardır Bizim için Ermeni kürt o bu farketmez bize vatanını seven insanlar lazım Ayrıca Ermeni olmak bir hakaret sebebi değildir siz kendiniz Ermenilere hakaret ediyorsunuz
  • omer eroglu 20.8.2007 12:34:26
   DÜNYAYA GELİRKEN KİMSEYE SEN HANGİ ANNE BABADAN OLMAK İSTİYORSUN,NERDE DOĞMAK İSTİYORSUN DİYE SORULMUYOR.BU TÜR TARTIŞMALAR İNSANLIK AYIBIDIR.ÇAĞIMIZDA SAF IRKMI KALDI Kİ? BU TÜR KONULARA GİRİLİYOR.İNSANLAR HANGİ ÜLKEDE BULUNUYORSA O ÜLKEYE HİZMET ETMEKLE GÖREVLİDİR.IRKCI ZİHNİYET BÖLÜCÜ ZİHNİYETTİR
  Sayfa Başı
  HaberlerGüneydoğu Anadoluantep lezzetleriKaradenizTRABZONSümela ManastırıYılbaşıKış