Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Kamaz’ın ağır konukları

Gülay Kamaz, önceki gün Elmax TV’de canlı yayınlanan "Gülay’la Muhabbet" adlı programında Nükhet Duru ve Gül Ergi’yi konuk etti.

Renkli sohbetin ilk dakikalarında söz Duru’daydı... "Keloğlan Kara Prens’e Karşı"nın oyuncularından Nükhet Duru, film hakkındaki olumsuz eleştirilere "Ben çok beğendim. Türk halkı da öyle... Onların fikri hiç sorulmuyor, hep eleştirmenlerden fikir alınıyor. Halk beğenmese sinema salonları niye dolsun?" diye karşılık verdi. Öte yandan programın diğer konuğu Gül Ergi, yayına hasta yatağından kalkıp gelmişti. Ergi, programda sosyetenin sanata olan düşkünlüğü ve bunun sebepleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Başkanlar toplandı

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, geçtiğimiz gece Elmadağ’daki Divan Oteli’nde bir araya geldi. Divan Oteli’nin kuruluşunun 50. yılı nedeniyle verilen resepsiyona katılan iki başkanla sohbete dalan Rahmi Koç, teknesiyle çıktığı dünya turu sırasında yaşadığı ilginç olayları anlattı. Bu arada Şişli ve Nişantaşı’ndaki düzenlemeleriyle dikkat çeken Sarıgül’e de çalışmalarından dolayı övgüler yağdırdı.

Davul şovu dillere destan

Etiler’deki Ukala Meyhane’de sahneye çıkan Gülay Eralp, söylediği şarkıların yanı sıra yaptığı davul şovla da ilgi çekiyor. Nadir Ermiş’in sahibi olduğu, Cengiz Karavan’ın işletmeciliğini yaptığı mekan, Eralp’in performansı sayesinde dolup taşıyor. Bu arada şarkıcının hayranları arasında Semra Özal’ın da bulunduğunu belirteyim.

Çiçek yerine ıstakoz

Misafirliğe elimiz boş gitmeyi pek sevmeyiz. Tercihimiz de genellikle bir buket çiçek veya bir kutu çikolata olur. Sosyetede adet değişti, çikolata ile çiçeğin yerini ıstakoz aldı! Ünlü simalar, yemeğe davet edildiklerinde Sema Çelebi’nin Etiler’de açtığı Lobster+plus adlı ıstakozcudan ya telefonla sipariş verip adrese teslim ettiriyorlar ya da gidip kendileri seçiyorlar. İthal ettiği Maine ıstakozlarını burada satan Çelebi, ıstakozları dileyene canlı, dileyene haşlanmış olarak sunuyor. Bu trendi takip etmek istiyorsanız, mekanın adresi; İhsan Aksoy Sokak Aköz Apt. No: 5/4 Çamlık-Etiler... Telefon numarası ise (0212) 287 62 17.

Önce yemek sonra eğlence

İtalyanların karşı konulmaz başlangıçları, renkli salataları, Akdeniz’in zengin deniz ürünleri ve muhteşem soslarla tatlandırılmış makarnaları, Florya’daki Sesto&Senso’da Metin Çelik ustanın elinden çıkıyor. M. Belgin Gürkanlar tarafından rahatlık düşünülerek dizayn edilmiş 1000 kişi kapasiteli restaurant-bar, eğlence konusunda da iddialı... İşletmeci Candan Topdemir’in misafirperverliğini metheden BJK’li futbolcu Tümer Metin de, evinin Acarkent’te olmasına aldırış etmeden haftanın bir gecesi mutlaka bu adrese uğruyor.

Tülin Şahin Uludağ’da

Doğuş grubunun sosyal sorumluluk platformu Doğuş Çocuk Kayak Kulübü’nün 18-26 Ocak tarihleri arasında düzenlediği Doğuş Çocuk Kayak Kulübü Kayak Kampı’na Tülin Şahin de katıldı. Şahin Uludağ’daki kamp süresince hem eğlendi hem de çocuklara kayak yarışmasında destek oldu.

Kebaba hayır diyemiyor

Tuna Kiremitçi de kebaba hayır diyemeyen isimlerden biri çıktı. Ünlü yazarın çok sevdiği kebap çeşitlerinden tatmak için seçtiği mekansa Etiler’deki Umami... Sevgilisi İclal Aydın’la sık sık buraya giden Kiremitçi, evden çıkmak istemediği zaman da telefonla yine aynı adresten sipariş veriyormuş duyduğuma göre...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI