« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kalpleri fethettik

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray önünde sergilediği futbol ile alkışlanan Antalyaspor için Hakan Şükür: ‘‘Bize Avrupa'da bile, hiçbir takım böyle kök söktüremedi’’

Cimbom'a kök söktürdü

B.Dortmund, Mallorca ve Leeds United gibi Avrupa'nın dev takımlarını bir bir çiğneyip UEFA'da finale yükselen Galatasaray, Diyarbakır'daki kupa finalinde Antalyaspor karşısında ecel terleri döktü. Cimbom, iki kez yenik duruma düştüğü maçı uzatmada attığı gollerle kazanarak kupayı kaldırdı.

Ayakta alkışlanan jest

Kırmızı Şimşekler, futboluyla olduğu kadar, yaptığı jestle de kalpleri fethetti. Sahaya ‘‘Diyarbakırspor'u 1. Lig'de görmek istiyoruz’’ yazılı pankartla çıkan Antalyaspor, tribünleri tıklım tıklım dolduran Diyarbakırlı 20 bin futbolseverce ayakta alkışlandı.

Başımız dik döndük

Antalyaspor, 34 yıllık tarihinde ilk kez Türkiye Kupası'nda final oynadığı Diyarbakır'da yalnızdı. Maçta Antalyaspor'un yanında 6 gazeteci, 2 eski yönetici, 3 taraftar ve sarı kırmızılı flamalarla donatılmış tribünlerde Antalyaspor bayrağını sallayan bir genç kız vardı. Antalya, bu yalnızlığına rağmen inanç yüklüydü.


Bunları da Beğenebilirsiniz