Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kalmaya da bekleriz

Dünya Kupası, İstanbul'daki turuna başladı. Athena Grubu'nun Taksim'de verdiği konserin ardından konvoy, Anadolu Yakası'na doğru hareket etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tünel'den hareket eden kupa konvoyu, Taksim, Şişli, Mecidiyeköy, Boğaziçi Köprüsü ve Bostancı ve Bağdat Caddesi'nden Kadıköy'e gidecek. Athena Grubu, saat 17.20'de Kadıköy Meydanı'nda bir konser daha verecek.

BUNU SAYMAYIZ

Haziran ayında Japonya ve Güney Kore'nin birlikte ev sahipliğini yapacağı 2002 Dünya Kupası finallerinde Brezilya, Çin Halk Cumhuriyeti ve Kostarika ile birlikte (C) Grubu'nda yer alan Ay yıldızların en büyük hedefi Kupa'yı 4 yıllığına, Türkiye'ye getirmek.

30 KİŞİLİK BİR EKİP KORUYOR

(A) Milli Futbol Takımı'nın 48 yıl sonra ilk kez katılacağı  Dünya Kupası finallerine katılma hakkını kazanan 32 ülke'yi dolaşan 36 santimetre boyunda ve 4 kilo 970 gram ağırlığındaki Dünya Kupası,  altın ve bakırdan oluşuyor.  Daha önce iki kez çalınan Kupa, özel bir güvenlik şirketi tarafından, 30 kişilik ekiple korunuyor.


TIME:Türkiye'nin şansı 51'de 1

Amerikan TİME dergisi, 2002 Dünya Kupası ile ilgili olarak yayınladığı bir tahminde turnuvaya katılacak olan tüm ulkelerin son form durumlarını göz önüne alarak yaptığı değerlendirmeye göre, dünya kupasını kazanma şansı en yüksek olan  ülke Arjantin.

Arjantin'in şansı, 4.5'ta 1 olarak  değerlendirilirken, Arjantin'i 5'te 1 şansla Fransa izliyor. Türkiye ile birlikte 51'de 1 şans verilen tek ülke ise Uruguay.

Dergi en az şansı bulunan ülke olarak Çin'i gösterdi. Dergide, Çin'in dünya kupasını alma ihtimali 251'de 1 olarak gösterildi.

TIME dergisi tarafından şanslı görülen ülkeler arasında 7'de 1 şansla İtalya, 9'da 1 şansla Brezilya, 10'da 1 şansla İspanya ve 11'de1 şansla Almanya önde bulunuyor.

2002 Dünya Kupası'na katılacak ülkeler şunlar:
Fransa, Uruguay, Danimarka, Senegal, İspanya, Paraguay, Slovenya, G. Afrika, Brezilya, Türkiye, Kosta Rika, Çin, Portekiz, Polonya, ABD,Almanya, Kamerun, İrlanda, Suudi Arabistan, Arjantin, İngiltere, Nijerya, İsveç, İtalya, Hırvatistan, Ekvador, Meksika, Rusya, Japonya,Belçika ve Tunus.


Bunları da Beğenebilirsiniz