Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Kalli'nin 1856 adımı

HERKES onun için, "Yaşlı... Antreman sahasında durur, yürüyemez... Bu yaşlı adamın burada ne işi var" yorumları yaptı.

Kimileri, "Elbiseyi giyip otursun kenara, bu takımda ne yapacak?" dedi. Dün Kalli’yi yakından takip ettim. O da kramponunu giymiş, konçunu çekmiş, şortu üstünde, bir futbolcu gibi sahadaydı.

Neredeyse onlar kadar da hareketliydi. Heykel gibi durmak mı, ne gezer. Üşenmedim saydım, 1 saat 15 dakika süren antrenmanda tam 1856 adım attı Kalli. Bir oraya bir buraya, sahada basılmadık yer bırakmadı. Yürürken de eski futbolcular gibi çimlere vuruyordu.

Helal olsun

Galatasaray teknik patronu dün 3 gruba ayırmıştı takımını. Bir tarafı Ahmet Akcan, diğer tarafı Burak Dilmen, kalecileri Nezih Boloğlu çalıştırıyordu. Kalli durur mu? Bir o grubun, bir diğer grubun içine girip duruyordu. Hatalı vuranlara, topa nasıl vuracağını bile öğretiyordu. Radar gibi gözleriyle hiçbir grubu ve futbolcusunun hareketini de kaçırmıyordu. Hata yapanların hemen yanında bitiyordu.

Kalli İsviçre’deki antremanlarda duran adam değil, en az futbolcu kadar koşan adam. 74 yaşında olmasına rağmen herkesi formu ile utandırıyor. Helal olsun sana Feldkamp.
X