« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kalli önüne geleni haşladı

Özellikle Arda’ya sert uyarılarda bulunan Galatasaray’ın Alman teknik patronu, çift kalede arzusuz gördüğü futbolcularına da "Bu ne isteksizlik. Kendinize gelin biraz. Olmuyor, olmuyor, olmuyor" diye bağırdı.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’ın 0-0 berabere kaldığı İstanbulspor karşısında sergilediği performanstan memnun kalmayan teknik direktör Karl Heinz Feldkamp, dün sabah idmanında hata yapan futbolcularına sert uyarılarda bulundu. Önceki akşamki maçtan sonra defansta iyi organize olduklarını ancak kötü hücum ettiklerini ifade eden Alman teknik adam dün bunun acısını futbolcularından çıkardı. Kalli, çalışma öncesi sahanın ortasında topladığı futbolcularına "İstanbulspor önünde oynadığınız futboldan memnun musunuz? Açıkçası ben memnun olmadım. Burada yaptığımız antrenman maçlarındaki performansınız bile daha iyiydi" diye çıkıştı.

Arda’yı fırçaladı

Daha sonra idman maçı yaptıran Kalli, sık sık oyunu keserek önüne gelen her futbolcuyu azarladı. Bu fırçalardan en büyük nasibi ise önceki gece kendinden beklenen oyunu sergileyemeyen Arda aldı. Alman çalıştırıcı genç futbolcuyu yanına çağırarak yaklaşık yarım saat süren bir konuşma yaptı. Kalli, İstanbulspor karşısında tel tel dökülen Arda’ya yapması gereken hareketleri bizzat kendisi gösterdi.

Kendinize gelin

Alman çalıştırıcı daha sonra Arda’yı çift kale maça gönderdi. Esas fırtına ise çift kale maçta koptu. Oyuncularını isteksiz gören Kalli, "Bu ne isteksizlik. Kaleye kadar geliyorsunuz topa vurmuyorsunuz. Kendinize gelin biraz. Olmuyor, olmuyor, olmuyor" diye bağırdı. Kalli, çift kale başlamadan önce de kulüp doktorları ile konuşup takımdan ayrı çalışan Hakan Şükür ve Ümit Karan’ın arkadaşlarına katılmasını istedi.

Hakan’la ilgilenmedi

Kalli’
nin bu isteği üzerine iki futbolcu da takımla beraber çalışarak çift kale maçta oynadılar. Hakan Şükür maçta girdiği bir ikili mücadelede yerde kalarak acılar içinde bağırdı. Takım arkadaşları ve kulüp doktorları tecrübeli futbolcunun başına gelmesine rağmen Kalli oralı bile olmadı. Hakan Şükür daha sonra ayağa kalkarak maça devam etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler