« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kalli ister biz yaparız

Galatasaray Başkan Vekili, "Kalli hakedene hakkını verir. Karşısındaki futbolcunun ismi ne olursa olsun, isterse en büyük futbolcu olsun gözünün yaşına bakmaz. Biz de onun verdiği her kararı onaylarız" dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da teknik direktör Karl Heinz Feldkamp’ın 4 futbolcuyu kadro dışı bırakması ve bu operasyonun süreceği açıklaması sürpriz olarak karşılanırken, sarı kırmızılı kulübün başkan vekili Adnan Polat, Alman teknik adama tam destek verdi. "Necati’yi G.Saray Yönetimi gönderdi" iddialarına da yanıt veren Polat, takımının tek patronunun Kalli olduğunu ve o ne isterse onu yaptıklarını söyledi. Kalli’nin "Bir operasyon daha olacak" sözleriyle ilgili Polat, "Bu konu hakkında ben bir şey diyemem. İsimleri de Kalli biliyor. Çünkü Florya’nın ve futbolun patronu kendisi" ifadesi kullandı.

Hakedene hakkını verir

Kalli’
nin oyuncu sayısını azaltarak doğru bir karar verdiğinin altını çizen Polat şöyle dedi: "Feldkamp her futbolcusuna takım olmak için sahip çıkar. İşinin hakkını vereni başında taşır. Genç bir oyuncu istediği gibiyse sahaya cesaretle sürer. Risk almaktan korkmaz. Hakedene hakkını verir. Ancak kendini üstün göreni de anında aşağıya indirir. Yola gelmeyen bir kişi varsa ne olursa olsun kaldırıp atar. Karşısındaki futbolcunun ismi ne olursa olsun, isterse en büyük futbolcu olsun gözünün yaşına bakmaz. Biz de onun verdiği her kararı onaylarız. Kendisi Avrupa’da ödün vermeyecek ender, benim gözüm kapalı güveneceğim tek teknik adamdır. G.Saray futbolcularının bundan sonra Kalli’nin dediklerini iki etmemeleri lazım. Çünkü o çok ciddi bir adamdır."

Kimse merak etmesin

Hasan Kabze
ve Necati’nin gönderilmesiyle doğan forvet açığını en kısa sürede çözeceklerini belirten Polat, "Kimse merak etmesin. Türkiye’de birçok futbolcunun bizimle adı anılıyor. Ama artık G.Saray’a gelecek golcünün ismi olması lazım. Kendini Avrupa’da kanıtlamış, çok iyi bir santrfor G.Saray’a yakışır. Çünkü takım çok gençleşti. Sabri, Bouzid, Servet, Arda, Volkan, Mehmet, Serkan, Barış, Orkun bunlar hep genç futbolcular. Galatasaray’da bu yıl ciddi bir revizyon adımı atıldı. Bundan ben de keyif aldım" yorumu yaptı.

Her yarışta iddialıyız

G.Saray’ın bu sezon hedeflere ulaşacağına inandığına değinen Polat, "Geleceğin takımı kuruldu diyebilirim. Her kulvarda zirveye aday bir kadro kurduk. Olduğumuz her yarışta da iddialıyız" dedi. Takımdan ayrılan futbolcuların hepsine de teşekkür eden Polat, "G.Saray’ın başarılarında onların da birçok emeği ve katkısı oldu. Bugün yollarımız ayrılmış olsa da G.Saray Kulübü’nün kapıları gelecekte onlara açıktır ve kapanmamıştır" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz