« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kalli: Geri vites yasak

Alman hoca oyuncularından kaleyi gördüklerinde mutlaka şut atmalarını isterken, "Tereddüt etmeyin kendinize güvenin. Korkak olmayın" dedi.

Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, yaptırdığı taktik çalışmalarında oyuncularını otobanda 180 Km hızla giden arabalara benzetiyor. Kalli, hücum futbolunu takıma aşılamak için bazı durumları yasakladığını söyledi ve "Rakip kaleye giderken, vites değiştirmeniz yasaktır. Direk kaleyi görüp şut atmanızı istiyorum. Tereddüt etmeyin kendinize güvenin. Yavaşladığınız zaman rakip defans çoğalır ve sizin alanınızı daraltır.

Üçüncü de gol olur

Geri vites yaptığınız zamanda gol şansımız azalır. Bir iki topla gole giderken yapacağınız en ufak hatalar, varacağımız noktayı geciktirir. Korkak olmayın, bir tek adam geçtiğinizde mesafe gözetmeksizin şut atın
" diyen Alman çalıştırıcı, idmanı kesiyor 5-10 dakika yapılan hataları anlatıyor.

Beyninize yerleştirin

Oyuncularına sürekli güven duygusunu aşılamaya çalışan teknik patron, hücumlarda sürekli çabuk karar vermelerini istiyor. Hücum adamlarına da yeteri kadar uyarılarda bulunan Feldkamp, hiç beklenilmeyen anda defansına dönerek, "Top kayıpları ve yediğimiz kontra atak durumunda sizlerin duruşlarınızı beğenmiyorum. Bakın top aniden üzerinize geliyor, siz paylaşımı yapamadınız. Rakibiniz sizi geçti, arkada çırpınıyorsunuz. Gol atmayı hesaplarken, kalemizde golü gördük. Ben bunları kesinlikle istemiyorum" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz