« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kalli fırtınası

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Siyah beyazlı kulüpte büyük başarılara imza atacağını ve her zaman hak edene formayı giydireceğini söyleyen Feldkamp, ilk antrenmanında müthiş bir performans gösterdi. Enerjik hareketleriyle dikkati çeken Alman çalıştırıcı, futbolcularından çok çalışmalarını istedi.

Müthiş performans

Beşiktaş'ın yeni Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, görevine fırtına gibi başladı. Dün sabah bir basın toplantısı düzenleyen Kalli, siyah beyaz takımla ilgili projelerini anlattı. Öğleden sonra da, İnönü Stadı'nda yapılan antrenmanda, öğrencilerine taş çıkartan müthiş bir performans sergiledi.

Başarı için buradayım

Kalli, Başkan Süleyman Seba ve yönetici Hasan Arat ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Beşiktaş'ı başarıya götürmek için geldiğini söyledi. Kalli, ‘‘Türkiye'yi ve Türk insanını çok seviyorum. İstanbul'da bulunmak çok güzel. G.Saray'dan sonra Beşiktaş'ta da büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum’’ dedi.

Çalışanı severim

Kalli, Beşiktaş'ta genç, yaşlı, yıldız ayrımı yapmayacağını, futbolcuların çok çalışmasına önem verdiğini ve hak edene formayı giydireceğini söyledi. Alman çalıştırıcı, gençlere de seslenerek şunları söyledi: ‘‘Beşiktaş'ın kadrosundaki 6-7 oyuncu, 18 ile 22 yaş arasında. Dilerim, onlar da G.Saray'ı çalıştırdığım dönemdeki oyuncularım Okan ve Mustafa gibi parlak oyunculardır.’’

Futbolcumun yanındayım

Toshack'tan Beşiktaş ile ilgili bilgi almaya ihtiyaç duymadığına değinen Kalli konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘‘Durumu gözümle görmeyi yeğledim. Elimde 1990'dan beri takımın maçları ve oyuncularla ilgili geniş bir dosya var. Futbolcu hata yaptığında bile yanında olacağım. Hiçbir futbolcumu kamuoyu önünde eleştirmem.

Mehmet'ten çekinirdim

Övgüyü de yargıyı da kendi aramızda yapmaya özen göstereceğim. Bu konuda çok hassasım. G.Saray'ı çalıştırdığı dönemde en çekindiğim ve korktuğu oyuncu Mehmet'ti. Şimdi Mehmet'le Beşiktaş'ın başarısı için birlikte çalışacağız. Umarım, Mehmet 7 yıl önceki gücündedir.

Sistemi belirleyeceğim

Takımı belirli bir sistemle oynatacağım. Sisteme de, futbolcuları tanıyınca karar vereceğim. Ahmet Akçan'ı, futbolu iyi bildiği için tercüman olarak seçtim.’’ Feldkamp öğleden sonra da ilk idmanını yaptırdı. Enerjik hareketleriyle dikkati çeken Kalli, sık sık, ‘‘Haydi.. Haydi...’’ diye bağırarak futbolcularını motive etti.

TÜRKİYE’NİN ALMANYA’YI YENMESİNİ İSTİYORUM

5 yıl önce Almanya ve İspanya'da teknik direktörlük yapmayacağını açıklayan Kalli, buna Türkiye'yi dahil etmediğini belirtip içindeki futbol heyecanını kısa sürede kanıtlayacağını söyledi. Kalli, milli takmımızın Almanya'yı yenmesini istediğini belirtip, Mustafa Denizli'ye yetenekli gençler göndereceğine değindi.

BİR AN OLSUN YERİNDE DURAMADI

Feldkamp, İnönü Stadı'ndaki ilk antrenmanında futbolcularla tek tek ilgilendi. Futbolcuların adeta pestilini çıkaran Alman teknik adam, şut çalışması sırasında gol atamayan oyuncularına ceza olarak, dışarı attıkları topları gidip getirmelerini istedi. İdmanda sol ayak arka adalesinde çekme meydana gelen Ertuğrul çalışmayı yarım bıraktı. Ertuğrul'un durumu bugün belli olacak. Bu arada Kalli bugün sağlık kontrolünden geçecek.

Eski talebeleri ne dedi?

Okan: Beşiktaş en isabetli kararı verdi ve alabileceği en iyi teknik direktörü aldı. O küçük büyük demez herkese şans verir.

Suat: Çok iyi bir antrenör. Başarıları ortada. Kendisini de eşini de çok severim. Beşiktaş çok iyi bir iş yaptı.

Arif: Beşiktaş iyi bir teknik direktör aldı. Şampiyonluk yolunda dahada güçlendiler.

Tugay: Kalli zamanında bir yılda çok şeyler yaptık. Kısa sürede alıştık. Beşiktaş'ın da iyi iş yaptığına inanıyorum.
Bunları da Beğenebilirsiniz