« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kalli bu paraya bu kadar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Van Eck'te ısrar eden Alman hoca, yabancı golcüden vazgeçti

Beşiktaş yönetiminin dış transfer için istedikleri miktarda para ayırmadığından dert yanan Alman hoca, ‘‘Ben, Alpay'ın satılmasını iyi bir futbolcu alınması için istedim, paranın kasada durması için değil. Bu şartlarda şampiyonluk sözü veremem’’ dedi.

Askıya aldık

Beşiktaş Teknik Direktörü Feldkamp, yönetim kurulunun dış transfer için istenilen miktarda para ayırmadığı gerekçesiyle yabancı golcü arayışını askıya aldıklarını açıkladı. Alman hoca, ‘‘Ben, mayıs ayının sonuna kadar Beşiktaş'tayım. Elimden gelen tüm gayreti sarfedeceğim. Ancak, kupa ve şampiyonluk için yeterli garantiyi veremem’’ dedi.

Alternatifim yok

Alman hoca, yeni sezonda forvette Ertuğrul, Oktay ve Nihat üçlüsünden yararlanacağını, yabancı golcü düşünmediğini ifade ederek şunları söyledi: ‘‘Beşiktaş yönetiminin bana sunduğu imkanları en iyi şekilde değerlendireceğim. Elimdeki kadro benim için yeterli değil. Fakat, Ertuğrul, Nihat ve özellikle Oktay'dan yararlanmaya çalışacağım. Çünkü başka alternatifim yok.’’

Van Eck alınmalı

Kalli, defansta sorunlar yaşadıklarını, bunu hazırlık kampında ve maçlarında gördüğünü vurgulayarak, ‘‘Van Eck'in mutlaka alınması gerekir. Daha Alpay'dan aldığımız paranın yarısı bile harcanmadı. Ben, Alpay'ın satılmasını iyi bir futbolcu alınması için istedim, paranın kasada durması için değil. Bu konuda elimden gelen tüm gayreti de sarfediyorum’’ diye konuştu.
Bunları da Beğenebilirsiniz