Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kalli annem yaşında

"G.Saray çok iyi futbolcular aldı ama teknik direktör seçiminde hata yaptı. Çünkü Feldkamp çok yaşlı" yorumunu yapan Beşiktaş yöneticisi, F.Bahçe’nin Roberto Carlos transferi için de, "Biz 36 yaşındaki yıldızları almayacağız" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Futbol Şubesi Sorumlusu Celal Kolot, yine gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un yaptığı transferleri değerlendiren Kolot, rakiplerinin önemli hatalar yaptığını iddia etti.

Galatasaray’ın çok iyi futbolcular aldığını fakat onların da teknik direktör seçiminde yanlış karar verdiğini savunan Kolot, "Galatasaray çok iyi transferler yaptı. Bunlar için iyi fiyatlar ödedi. Ama teknik direktör konusunda ilerleyen zamanlarda problemler yaşayacaklar. Feldkamp değerli ve tecrübeli bir hoca, ancak çok yaşlı. Feldkamp da 73 yaşında, benim annem de 73 yaşında. Kalli, bizden kalbindeki rahatsızlığından dolayı, vücudu kaldırmadığı için ayrılmıştı. Üstelik bu 10 yıl önce olmuştu. Şimdi daha da yaşlı. Gençlik başka şey. Futbol için dinamizm gerek" dedi.

Fener gidenleri arar

Fenerbahçe’nin Roberto Carlos’u transfer etmesini kastederek, "Biz 36 yaşındaki yıldızları almayacağız. 30 maç oynayacak yıldızlar transfer edeceğiz" diyen Kolot, sarı lacivertli takımın giden futbolcuları arayacağını iddia etti. Kolot, "Özellikle Rüştü ve Tuncay Fenerbahçe için çok önemliydi. Ümit, Serkan, Mehmet Yozgatlı da öyle. Gidenlerin tamamı takım olgusuna katkı sağlayan, birleştirici roldeki futbolculardı. Bu açıdan Fenerbahçe, takım olma anlamında sorun yaşayabilir" diye konuştu. Celal Kolot, Trabzonspor için de, "İyi takım ancak 50 tane futbolcuları oldu. Bu kadar kalabalık olmaları mutlaka sorun yaratır" yorumunu yaptı.

Kroldrup iyi ama pahalı

Yabancı transferi ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi veren Kolot, Fiorentina’nın Danimarkalı stoperi Per Kroldrup’un bonservisi için pazarlıkların sürdüğünü belirterek şunları söyledi: "Aldıklarımızın dışında 3-4 oyuncuyla anlaştık ancak hocamız uygun görmediği için bunlardan vazgeçtik. Per Kroldrup süper bir futbolcu ama fiyat problemi var. Maliyeti en az 7.5 milyon Euro. Kulübü bonservis fiyatını 4 milyon Euro’ya kadar indirdi, ancak bu rakam da bizim için fazla. Pazarlıklar sürüyor. En geç salı günü transferi şekillendireceğiz."

Bunları da Beğenebilirsiniz