« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kalli acı konuştu

G.Saray Teknik Direktörü, Türk futbolunun durumunu endişeyle izlediğini söylerken, "Netice getirsin, getirmesin tüm güzel hareketleri seviyorlar. Bu değişmeli" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Türk futbolunun durumunu endişeyle izlediğini açıkladı. Almanya’nın Köln kentinde yayımlanan Kölner Stadt-Anzeiger gazetesine konuşan Kalli, "Türk futbolcuları disiplinli. Avrupa’da zirveye oynayacak potansiyelleri var. Ancak bu potansiyel yeterli şekilde kullanılamıyor" dedi. Türk Milli Takımı’nın 2006 Dünya Şampiyonası’na katılamamasını bugüne kadar hala anlayamadığını belirteren Feldkamp, "Türk futbolunun durumunu 2008 Avrupa Şampiyonası açısından endişeyle izliyorum" ifadesini kullandı. Futbolcuların idmanlarda istekli ve kabiliyetli olduklarını, ancak sonuca ulaşmak için daha fazla çaba harcamaları gerektiğini ifade eden Kalli, "Netice getirsin getirmesin tüm güzel hareketlere seviniyorlar. Bu bir mantalite sorunu. Bunu değiştirmeliyiz" dedi.

Her idmana çıkamam

Karşılaşmalarda zaman zaman harika görünen, ancak sonuca fayda sağlamayan hareketler yapıldığını kaydeden Karl Heinz Feldkamp, "Taraftarlar buna rağmen alkışlıyorlar. Almanya’da yanlış pas veren kişi yuhalanır. Ancak Türkiye’de bu hatalı pas topukla verildiyse bazen alkış bile alıyor. Bir oyuncu böyle olunca hata yaptığını nasıl anlar? İşte burada benim devreye girmem gerekiyor. Bu da benim görevim" değerlendirmesini yaptı.

Karl Heinz Feldkamp, futboldan uzun süre uzak kalmasına rağmen Galatasaray’a transferinin kendisi için bir sürpriz olmadığını belirterek, "Ben futboldan tümüyle kopmuş değildim. Son 5 yılda Türk futboluyla ilgili çeşitli görevlerde bulundum. Daha önce milli takımı bir gazete adına takip ettim. Futbol hayatında bir kez daha aktif olmak istedim. Başka bir ülkeden böyle bir teklif gelse kabul etmezdim" dedi. Feldkamp, ilerleyen yaşından dolayı idmanlarda her gün bulunmasının mümkün olmadığını da ifade etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz