Gündem Haberleri

GÜNDEM

  "Kalkışta THY uçağının kuyruğu sürttü" iddiası

  Murat ÇAKIR İSTANBUL DHA
  22 Nisan 2009 - 18:23Son Güncelleme : 22 Nisan 2009 - 18:59

  Türk Hava Yolları’nın İstanbul - Dublin seferini yapan Boeing 737-800 tipi uçağının kalkış sırasında kuyruğunu pistte sürttüğü iddia edildi.

  Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği ise olayı yalanladı. Atatürk Havalimanı’na geri dönen uçak yapılan teknik kontrolün ardından üç saatlik gecikmeyle uçtu.

  THY’nin İstanbul-Dublin seferini yapan TK 1977 sefer sayılı yolcu uçağının, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkışı sırasında kuyruğunu piste sürttüğü iddia edildi. Uçakta 100 yolcu ve 6 mürettebat bulunurken kalkışta yaşandığı iddia edilen olay için THY Basın Müşavirliği, pilotun kuyruk vurduğunu sandığı için geri döndüğünü ve yapılan kontrolde herhangi bir bulguya rastlanmadığı için uçağın seferini gecikmeli olarak gerçekleştirdiğini bildirdi.

  Saat 10:50’de Atatürk Havalimanı’ndan havalanmak için pistte hızlanan uçağın kalkış yaptığı anda kuyruk sürtme sinyali verdiği ve uçağın kaptan pilotunun geri döndüğü iddia edildi. Uçakta bulunan yolcular Dış Hatlar Terminali’ne alınırken, uçak kontrol için THY Teknik A.Ş hangarına çekildi. Yolcularını alan uçak yaklaşık üç saatlik bir gecikmeyle saat 14.00’da tekrar Dublin’e uçtu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı