Ege Haberleri

EGE

  Kalkınma Kurulu'na yeniden talip

  Burcu TANER / HÜRRİYET
  19 Haziran 2013 - 19:44Son Güncelleme : 19 Haziran 2013 - 19:44

  İZMİR Kalkınma Ajansı (İZKA) bünyesinde bulunan ve bürokratlardan iş dünyasına, üniversitelerden medyaya 100 kişilik temsilcinin bulunduğu Kalkınma Kurulu’nun yeni başkanı ve İZKA Yönetim Kurulu’ndaki üç temsilcisi 25 Haziran Salı günü seçilecek.

  İZKA’nın meclisi olarak çalışan Kurul’un başkanlığını yürütmek için göreve yeniden talip olan Kemal Çolakoğlu, önümüzdeki görev dönemine ilişkin tasarılarını anlattı. 2013 yılının İzmir için çok önemli olduğunu, EXPO 2020 oylamasının yapılacağını hatırlatan Çolakoğlu, adaylık çalışmalarını ağırlıklı olarak İZKA’nın yürüttüğüne dikkat çekti. Bu yıl düzenlenecek İzmir İktisat Kongresi’nin de İZKA tarafından organize edildiğini hatırlatan Çolakoğlu, “İZKA’nın verimli çalışması için Kalkınma Kurulu’nun önerilerine ve desteğine ihtiyaç var. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda da süreç böyle işlemiş, önemli başarılara imza atılmıştı. Bu dönemde de Kalkınma Kurulu’nun en iyi ve verimli şekilde çalışması gerekiyor” diye konuştu.

  Kurul Türkiye’ye örnek

  Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda kentlerin kendi kalkınma haritalarını oluşturduğunu, bunun da ortak akılla gerçekleştiğini vurgulayan Çolakoğlu, Kalkınma Kurulu’nun bu misyonunu rahatça yerine getirmesi için görev süresi boyunca önemli önerilerde bulunduğunu, bu önerilerin de Bakanlıkça dikkatle izlendiğini kaydetti. İZKA Kalkınma Kurulu’nun önerileri ve icraatlarıyla Türkiye’ye de rol model olduğunun altını çizen Çolakoğlu, “Özellikle kurulun daha fazla inisiyatif kullanması ve bürokrasinin azalması yönünde yasada yapılması gereken değişiklik taleplerimize Bakanlık çok değer veriyor. Devam eden işlerin aynı hızda ilerlemesi için 3 yıllık tecrübeme de güvenerek yeniden göreve talibim” diye konuştu.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı