Ege Haberleri

EGE

  Kalkınma Ajansı’na 3.7 milyonluk bina

  Coşkun YAMAN, (DHA)
  15 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 14 Şubat 2011 - 21:26

  Bakanlar Kurulu kararıyla 2009’da kurulan ve bir süredir Özel İdare İş Merkezi’nde hizmet veren Güney Marmara Kalkınma Ajansı 3 milyon 740 bin liraya mal olan yeni binasına taşındı.

  Balıkesiri ve Çanakkale’yi kapsayan Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın genel sekreteri Mustafa Gündoğan, Balıkesir’e yeni ve modern bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
  Gündoğan, “Yeni binamızı Bursa yolu üzerinde, A.Gaffar Okkan Caddesi’nde inşa ettirdik. 3 bin 500 metrekarelik alana sahip. Kullanım alanı yaklaşık 2 bin metrekare” dedi.
  Binada 130 kişilik konferans, 30 kişilik toplantı salonu bulunduğunu belirten Mustafa Gündoğan, “En üst kat kafeterya ve yemek salonu olarak tasarlandı. Güney Marmara Kalkınma Ajansı olarak fiziki mekan sorunumuzu çözümlemiş olduk. Bundan sonra da hedeflediğimiz konular üzerinde uzman arkadaşlarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Balıkesir’le birlikte Çanakkale’nin kalkınması için çabalarımızı yoğunlaştıracağız” diye konuştu.

  Proje bekliyorlar

  Mustafa Gündoğan, 12 milyon tutarında iktisadi kalkınma mali destek programı hazırladıklarını dile getirdi, “Bu destekten yararlanmak isteyen kişi ve kuruluşların projelerini bekliyoruz. Hedefimiz en az 100 proje” dedi. Gündoğan, dileyenlere teknik yardım masası hizmeti verdiklerini de bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı