« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kalkın ayağa

Daum Samsun maçı öncesi futbolcularını motive etmek için ilginç cümleler kullanarak, "Zorlu döneme giriyoruz, toparlanın" dedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME

Ders alınmalı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Samsunspor maçı öncesinde futbolcularıyla sert konuştu. Dün sabah Samandıra Tesisleri’nde yapılan antrenmanı yoğun kar yağışı nedeniyle iptal eden Alman teknik adam tesislerde yaptığı konuşmada, son maçlardaki düşüşe dikkat çekerek, "Konsantrasyon eksikliği yaşıyorsunuz. Çaykur Rize maçı bizlere büyük ders olmalı. Çabuk toparlanmalıyız. Düştüğümüz zaman ayağa kalkmayı bilmeliyiz" dedi.

Avantaj bizde

Son iki sezonda elde edilen şampiyonlukların da kolay olmadığını vurgulayan Alman teknik adam, "En zor dönemi yaşıyoruz. Önemli bir avantaj yakalıdık. Kaybettiğimiz 2 puandan sonra Galatasaray’ın Malatya’a takılması sürpriz oldu. Rakiplerimizin soluğunu ensemizde hissediyoruz. Zorlu haftalara girerken kendimize çeki düzen vermeliyiz. Samsunspor deplasmanından iyi futbol ve galibiyet ile dönersek, kendimize geleceğiz" diye konuştu.

Adeta uyuduk

Ligde kolay takım olmadığını ve puan cetveline bakıldığında herkesin herkesi her an yenebilecek güçte bulunduğunu ileri süren Daum konuşmasını şöyle sürdürdü: Rize karşısında sahada adeta uyuduk. Golü yedikten sonra uyandınız. Son 35 dakikada ortaya koyduğunuz futbol ile neler yapabileceğinizi gösterdiniz. Sizlerde bu gücün ve inancın olduğunu biliyorum. Maçın birinci dakikasından itibaren ciddiyeti kesinlikle elden bırakmamalıyız.

Hazır olmalı

Samsunspor ve Ankaraspor’dan sonra Şükrü Saracoğlu’nda Beşiktaş ile oynayacak olan takımın zorlu bir döneme girdiğine işaret eden Daum, kadroda bulunan herkesin forma giyebilecek duruma gelmesi gektiğini savunarak, "Sakatlıklar ve cezalılar nedeniyle sıkıntılı günler geçirebiliriz. Bu süreç içinde hepiniz takıma faydalı olmak için hazır olmalısınız. O yüzden idmanlarda yüzde yüz konsantrasyon içinde çalışmanızı bekliyorum" yorumunu yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz