ANTALYA HABERLERİ

Kalkan sahiline düzenleme

DHA
29.03.2016 - 11:47Son Güncelleme :
DHA

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - KAŞ Belediyesi tarafından Kalkan sahilinin yeniden düzenlenmesi ve kent meydanı yapılması için çalışma başlatıldı.
Kaş Belediyesi tarafından Kalkan Mahallesi'ndeki sahilin yeniden düzenleme çalışmaları kapsamında; Pirat Otel'den sahile kadar olan alan düzenlenecek. Atatürk Heykeli'ne kadar olan bölümde ise kent meydanı çalışması yapılacak. Yaya yolu, araç yolu, ticari ve servis alanlarının yer aldığı projede sahilin hemen üstündeki Lami Bey Camii'nin önünden camiye paralel sahile giden yeni bir yol açılacak. Projenin 2 yılda tamamlanması planlanıyor.
Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, "Yaptığımız yatırımla Kalkan sahili yeni bir görünüme kavuşacak. Atıl durumdaki Lami Bey Camii bölgesi halkın kullanımına sunulacak. Çalışmaların tamamlanması ile özellikle Kalkanlı vatandaşlarımızın ve Kalkan'a tatile gelen konuklarımızın nefes alabileceği bir alan oluşacak. Kalkan'a şimdiye kadar ki en önemli yatırımı yapıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kalkan sahiline düzenleme hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 11 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kalkan sahiline düzenleme haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı