İZMİR HABERLERİ

Kalkan ilçelerden rapor istedi

DHA
28.03.2016 - 12:36Son Güncelleme :
DHA

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan katıldığı ilçe danışma meclisi toplantılarında "İlçelerdeki eksiklikleri raporlayın. Bizlere gönderin, parlamentoda takipçisi olalım" dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan Seferihisar, Urla, Çeşme ve Güzelbahçe ilçe teşkilatları tarafından düzenlenen ilçe danışma meclisi toplantılarına katıldı. Son günlerde artan terör olaylarını lanetleyen Kalkan, ilçelerde vatandaşlara taşeron işçilere verilecek kadro ile Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun İzmir'de açılacak şubesi hakkında bilgi verdi.

İzmir'in Binali Yıldırım gibi çok kıymetli bir bakanı olduğunu söyleyen Kalkan, "Sayın Bakanımız Binali Yıldırım bizim en büyük şansımız. İzmir'de 1 Kasım'dan sonra tablo gösteriyor ki artık Büyükşehir Belediyesi'nin AK Partili olmasına ramak kaldı. Bu istikrarı teşkilatlarımız sağlayacak. Bizlere eksikleri, yapılması gerekenleri anlatacaklar. Bizlerde bu sorunları asla kulak arkası yapmayarak, parlamentoda sizlere sahip çıkarak sorunların takipçisi olarak başaracağız" dedi.

Düşmanlığın, terörün ortaya çıkmasını büyüyen ve gelişen Türkiye'nin dış güçler tarafından durdurulmak istenmesine bağlayan Kalkan, "Bu işi 101 yıl önce Çanakkale'de denediler. 'Ey vatan hainleri, ey Türkiye üzerinde oyun oynayanlar. Biz Çanakkale'de 35 kilometre toprağımız için 250 bin şehit verdik, bırakmadık. Canımızın bir parçası koskoca Güneydoğu'yu sizin gibilere mi bırakacağız. Ey hainler! Bu rüyadan uyanın! Türkiye'nin başında AK Parti hükumeti var" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar'ın terörle ilgili yaptığı açıklamayı hatırlatan Kalkan, "Sayın Genel Başkan Yardımcımız geçtiğimiz hafta yapmış olduğu sunumda Orta Doğu'da yaşanan saldırıların ortasına ülkemizi de çekmek ve Türkiye'nin de bölgede ve dünyada sahip olduğu söz hakkını elinden almak istendiğini söyledi. İşte asıl amaçları bu. Ancak bizim başımızda güçlü liderlerimiz olduğu sürece biz bu terörün kökünü kurutacağız. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sayın Genel Başkanı Yardımcımız Nükhet Hotar'ın da söylediği gibi biz bu beladan kurtulmak için kefenimizi giydik, artık geri dönüşümüz yok" dedi.

Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun İzmir'de açılmasıyla kırsalda yaşayan vatandaşlara büyük imkanlar doğacağını söyleyen Kalkan, "Halkın vekilleri aradı buldu. Türkiye'de 42 vilayette olan kurumu biz İzmir'e getiriyoruz. Kırsal kalkınma için vatandaşlarımızın doğdukları yeri kendi topraklarını geliştirmesi için bu kurum aracalığı ile yüzde 70'e kadar hibe krediler vereceğiz. Büyükbaş, küçükbaş hayvancılık yapanlara, tıbbi aromatik bitkiler üreteceklere, kırsalda turizme tarım alanındaki birçok yatırım için büyük fırsatlar sunacağız" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kalkan ilçelerden rapor istedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 12 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kalkan ilçelerden rapor istedi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı