Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kaliteyi arttırmak için devşirdik"

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, Melek Hu ve üçüncü turda oyunlara veda eden Bora Vang'a sahip çıktı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Oktay Çimen,  iki sporcunun yaklaşık 300 masa tenisçisinin arasından olimpiyatlara vize aldığını belirterek, Melek Hu ve Bora Vang'ın uluslararası alanda Türkiye'nin ismini duyurduğunu söyledi.

Çimen, “İki sporcumuz, gösterdikleri performansla bizlere umut verdi. Melek Hu ve Bora Vang çok yetenekli, gelecek vaat eden genç isimler. Her iki sporcumuzun da uzun vadede çok iyi yerlere geleceklerine inancım tam. Olimpiyatlarda yer almamız başarıdır. Bir sonraki olimpiyatlarda sporcu sayımızı artırarak daha iyi başarılar elde etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

“Melek Hu ve Bora Vang'ın kendilerinden daha iyi olan tenisçilerle maç yapması gerekiyor” diyen Çimen, Türkiye'de rakip bulma konusunda sıkıntı yaşadıklarını, yerli oyuncuların iki tenisçiye rakip olabilecek düzeyde olmadığını ifade etti.

“Yerli sporcularımıza örnek oluyorlar”

Çin Halk Cumhuriyeti sporcularının masa tenisinde büyük bir üstünlüğe sahip oluğunu dile getiren Çimen, “Melek Hu ve Bora Vang'ı yerli sporcularımızın kalitesini artırmak için devşirdik. Yerli sporcularımızın kendilerini geliştirmelerine yardımcı oluyorlar” dedi.

Çimen, “Melek ve Bora yerli sporcularımızla birlikte idman yapıyor. Yerli masa tenisçilerimiz, Melek ve Bora ile birlikte antrenman ve maç yapma şansını yakalayarak, eksikliklerini gideriyor. Melek ve Bora elde ettikleri başarılarla yerli sporcularımıza örnek oluyor” ifadelerini kullandı.

“Devşirme sporcularla devam edecek değiliz”

Türkiye'nin tarihinde olimpiyatlara masa tenisinde yerli sporcu gönderemediğini belirten Çimen, “Yerli sporcularımız performansları giderek artıyor. Yıldızlar Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası'nda yerli tenisçilerle madalyalar kazandık. Bu madalyalarda Melek ve Bora'nın payı yadsınamaz. Uzun yıllar devşirme sporcularla devam edecek değiliz” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler