« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kalitesiz lafı bitirdi

Hollandalı hocanın kadronun kalitesizliğinden şikayetçi olması, G.Saray’da deprem etkisi yarattı. Takım içinde soğuk rüzgarlar estirdi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY’a büyük umutlarla gelmesine rağmen beklenen başarıyı yakalayamayan Frank Rijkaard’ın, Antalyaspor maçı sonrası elindeki kadronun kalitesiz olduğunu ima etmesi futbolcularıyla arasındaki bağları kopardı. Peşpeşe alınan yenilgilerde takımın yetersizliğinin rol oynadığını belirten Hollandalı hocanın tutumu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde soğuk rüzgarlar estirdi. Hocalarının hedefindeki yerli oyuncuların başı çektiği bir grup mecbur kalmadıkça Rijkaard ile konuşmazken, sevgisizlik Florya’ya tamamen hakim oldu.
Futbolcuları    kaynaştıramadı
Galatasaray’ın düşüşündeki asıl gerçeğin samimiyetsizlik ve arkadaşlık olgusunun tamamen kaybolması olarak gösterilirken, başarısız sonuçların ardından Hollandalı hocanın, herkesi şaşırtan bir şekilde oyuncularıyla toplantı bile yapmadığı öğrenildi. Rijkaard’ın kampları kaldırması, samimiyetsiz tavırları ve yabancı oyuncularla yerlileri kaynaştıramaması da bugünkü tabloyu oluşturdu.

Metin Oktay Tesisleri futbolculara zindan oldu

- Arkadaşlık bitti. Üç kişiyi yanyana tesislerde görmek çok zor. Birbirini seven ve birlikte yemek yiyen yok.
- Sezon başında “Oyuncularımı basın önünde eleştirmem” diyen Rijkaard, faturayı futbolcularına kesti. Ona olan güven bitti.
- Rijkaard sırtını çevirdiği Servet’in yüzüne bile bakmıyor. Servet gibi bazı oyuncular maçlar öncesi oynamayacaklarını kesin olarak bildikleri için idmanların bitmesini iple çekiyor. Florya futbolculara adeta zindan oldu.
-  Ve en önemlisi Florya Metin Oktay Tesisleri’nde görev yapan ve adı bizde saklı olan bir yetkili Galatasaray’ın şu anki durumunu şöyle özetliyor: “Geçmişte Florya’da çalışanlar takımı hep birlikte uğurlardı. Temizlikçi bir ablamız vardı. Dualar ederek kafileyi yola çıkarırdı.  Artık o günler geride kaldı. Bir kişi bile uğurlamaya gelmiyor.”

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler