MERSİN HABERLERİ

Kaliteli gübre çağrısı

DHA
10.01.2017 - 11:27Son Güncelleme :

MERSİN Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) yönetim kurulu üyesi Enis Gürbüz Hekimoğlu, tarımda kaliteli gübre kullanımının verim, çevre ve insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğunu söyledi.Tarım Bakanlığı'nca gübre sektörüne son dönemde büyük önem verildiğini vurgulayan, çiftçilerin de kaliteli ürün kullanmalarını öneren Hekimoğlu, şu açıklamayı yaptı:

DHA

"Gübreleme temel olarak iki amaç için tavsiye ediliyor. Bunlardan birisi toprağın bitki besin elementlerince zenginleştirilmesi, diğerinin ise bitkilerin iyi şekilde gelişimini sağlamak için toprağın fiziksek, kimyasal ve biyolojik yönden uygun duruma getirilerek verim gücünün arttırılmasıdır. Tavsiye edilen ürünün bitki tarafından her toprak koşulunda alınabilmesi ise yüksek teknolojik ürünlerle mümkün olacaktır. Tarımsal üretimin arttırılması ar-ge çalışması yapılmış yüksek kalitede gübre, tohum, ilaç, su gibi tarımsal girdilerin kullanılmasıyla mümkündür.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Kaliteli gübre çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ocak 2017 tarihinde saat 11 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaliteli gübre çağrısı haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

25 Ağustos 2019, Pazar
 • İmsak
  04:34
 • Güneş
  05:59
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  16:30
 • Akşam
  19:28
 • Yatsı
  20:48
Sayfa Başı