AĞRI HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Kalite yönetim sistemi bilgilendirme toplantısı yapıldı

DHA
15.02.2018 - 13:05Son Güncelleme :
DHA

Oğuzhan HANÇER / AĞRI, (DHA) - Uluslararası standartlara sahip bir yükseköğretim kurumu haline gelmek ve kaliteyİ belgelendirmek için Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, “kalite yolculuğu” başlattı.

Rektörlük bünyesinde kurulan Kalite Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen toplantı, Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un başkanlığında, Rektör Yardımcıları, Dekanlar ile idari personelin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda, kalite birim temsilcilerine Kalite Yönetim Sistemi tanıtıldı.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Karabulut, toplantının açılış konuşmasında, Kalite Yönetim Sisteminin üniversitemiz için önemine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Öğrenci odaklı bir eğitim-öğretim anlayışının yanı sıra tüm çalışanlarımızın memnuniyetini çok önemsiyoruz. Gelişen dünyaya uyum sağlamak ve uluslararası standartlara ulaşmak amacıyla belirleyeceğimiz yeni kalite anlayışımızla, misyon ve vizyonumuzla ön plana çıkmayı hedefliyoruz. Bu nedenle Kalite Koordinatörlüğünün yürüteceği standardizasyon çalışmalarını yakından takip edeceğim. Ayrıca bu süreçte tüm personelimizin de aynı özveriyle çalışacağına şüphem olmadığını belirtmek isterim.”

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Sekreter Müşaviri KYS Eğitmeni ve Baştetkikçisi Arif GANİ tarafından, ilgili personele verilen eğitim ile kalite yolculuğuna başlayan üniversite, TS EN ISO 9001 belgesini alarak her alanda kalitesini yükseltmeği hedeflemektedir. TSE’den sertifikalı birim sorumluları ve tüm çalışanlarıyla işbirliği içerisinde yürütülecek toplam kalite yönetimi çalışmaları, Kalite Koordinatörlüğü tarafından organize edilecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kalite yönetim sistemi bilgilendirme toplantısı yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı