« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kalite farkı var"

Beko Basketbol Ligi takımlarından Anadolu Efes'in Başantrenörü Ufuk Sarıca, deplasmanda Olin Edirne'yi farklı yenmenin mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarıca, 88-66 galip geldikleri Olin Edirne maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, hafta arası kaybettikleri Avrupa ligi maçından sonra böyle bir galibiyete ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Karşılarında hangi takım olursa olsun böyle bir galibiyete şartlandıklarını anlatan Sarıca, özellikle her zaman var olan sertliklerini sahaya yansıtmanın kendileri için önemli olduğu belirtti. Sarıca, şöyle devam etti:

“Her zaman var olan sertliğimizi sahada ortaya koymak önemliydi ve bunu çok iyi yaptık. Tabii takımlar arasında kalite farkı var. Ama önemli olan bunu sahaya yansıtmak. Biz bugün bunu yaptık. İlk yarının tamamında iyi basketbol oynadık. İkinci yarıda biraz düşüş oldu ama bunu da normal karşılıyorum. Oyunun büyük bir bölümünde iyi basketbol oynadığımızı düşünüyorum. Şu andan itibaren bu maçı dondurmamız gerekiyor. Aynı sertlikle, aynı istekle perşembe günü Avrupa Ligi maçına çıkmamız gerekiyor. Bunun için de bugünden itibaren çalışmalar başlayacağız.”Bunları da Beğenebilirsiniz