GAZİANTEP HABERLERİ

Kalın Bağırsak Kanseri Hasta, Kesiksiz Ameliyatla Sağlığına Kavuştu

IHA
07 Ekim 2015 - 18:02Son Güncelleme : 07 Ekim 2015 - 18:03

ŞİFAYI DR.ERSİN ARSLAN DEVLET HASTANESİN’DE BULDU

IHA

Gaziantep’te kalın bağırsak kanseri hasta, kesiksiz ameliyat ile sağlığına kavuştu.
Gaziantep’te 2 yıldır kanlı ishal ve karın ağrısı şikayetleri olan E.T ismindeki hasta, bir çok sağlık kuruluşuna baş vurmasına rağmen şikayetleri geçmeyen hasta son olarak Gaziantep’teki Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Polikliniği’ne müracaat etti. Yapılan muayene ve tetkikler sonucu rektum(kalın bağırsak) kanseri teşhisi konuldu. Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanları Op. Dr. Eren Ali Mecit ve Op. Dr. Mehmet Ali Yağcı tarafından laparoskopik (kapalı) yöntemle ameliyatı gerçekleştirilen hastanın, kanserli bağırsağı vücudun doğal delikleri kullanılarak karın bölgesine kesik atılmadan çıkarıldı. 3 saat süren başarılı ameliyat sonrası aynı gün içerisinde ayağa kalkan hasta ertesi gün yemek yemeye başladı.
Ameliyat hakkında bilgi veren Op. Dr. Eren Ali Mecit, Güneydoğu Bölgesi’nde bağırsak kanseri hastada kapalı yöntem ameliyatın ilk kez yapıldığını söyledi.
Mecit, "Vücudun doğal delikleri kullanılarak yapılan rektum kanseri ameliyatı Gaziantep’te ve bölgede ilk kez yapılmıştır. Bu yöntemle hastalar daha çabuk iyileşmekte, ameliyat sonrası ağrı sorunları daha az yaşanmakta ve hastanede kalış süreleri daha kısa olmaktadır. Ayrıca ameliyat sonrası hastalarda kozmetik açıdan istenmeyen görüntüler oluşmamaktadır" dedi.
Mecit, hastanede her türlü desteği sağlayan yönetici Op. Dr. Erhan Hafız, Başhekim yardımcıları Uzm. Dr.Ali Burak Binboğa ve Uzm. Dr. Ali Gözey olmak üzere tüm meslektaşlarına ve mesai arkadaşlarımıza teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Kalın Bağırsak Kanseri Hasta, Kesiksiz Ameliyatla Sağlığına Kavuştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 18 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kalın Bağırsak Kanseri Hasta, Kesiksiz Ameliyatla Sağlığına Kavuştu haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:47
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:21
  • Yatsı
   20:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı