Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaleyi bombalayın

Milli Takımlar Teknik Direktörü, "Yunanistan’ın orta sahasındaki iki yıldız takımı yönlendiriyor. Basinas ve Karagounis’e çok dikkat etmeli. Kaleci Nikopolidis’i anlatmama gerek yok. Topu ayağınıza aldığınızda rakip kaleye şut atın" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
MİLLİ Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Şampiyonası Grup Elemesi’nde Yunanistan ile oynanacak maç öncesi futbolcularla kampta toplantı yaptı ve rakibi anlatıp galibiyete ulaşma yolunu gösterdi. Terim, Swissotel’de yaptığı toplantıda "Moldova önünde kaybettiğimiz puanları telafi etmek için Yunanistan önünde koşup, kazanmalıyız. Ülkemize zafer yaşatmalıyız. Hatalar olacak, herkes hata yapıyor. Sizlerin futbol bilgisine ve düşüncesine inanıyorum. Ali Sami Yen Stadı’nda Yunanistan’ı yenerek yolumuzu açacak güce sahipsiniz" dedi.

Yunanistan Milli Takımı’nı Pire’deki ilk maçta farklı yenmelerine rağmen yarınki maçta hafife almamaları gerektiğinin altını çizen Terim şu uyarıları sıraladı:

Adım attırmayın

"Yunanistan, Bosna Hersek ile yaptığı maçta kontratağa dayalı oyun sergiledi. Çok kolay gol yediler, ama çok çabuk toparlanıp gol attılar. Yunanistan’ın orta sahasında yer alan Basinas ve Karagounis’e çok dikkat etmeli. Çünkü takımı bu iki oyuncu yönlendiriyor. Basinas ve Karagounis’e adım attırmamamız gerekli. Moldova maçındaki gibi dikkatsiz davranmayın."

Milli Takımımız’ın 2008 Avrupa Şampiyonası finallerine gideceğine inandığını kaydeden Terim, yardımcıları Metin Tekin, Oğuz Çetin, Müfit Erkasap ile Yunanistan’ın Bosna Hersek maçını kasetten izleyerek yaptıkları analizi oyuncularına anlatırken şöyle devam etti:

Eleştirilere aldırmayın

"Yunanistan karşısında riskli hareketlerden kaçınmamız şart. Angelos Charisteas, Theofanis Gekas, Nikolaos Lymperopoulos dikkate alınması gereken futbolcular. Kaleci Nikopolidis’i tanıyorsunuz. Anlatmama gerek yok. Topu ayağınıza aldığınızda rakip kaleye şut atın. Fizik olarak Türk Milli Takımı’nın çok üstün olduğuna inanıyorum. Rakibimizin zaaflarını çok iyi biliyoruz. Türk Milli Takımı’na yakışır futbol ve goller izletmeliyiz. Milli Takım olarak takım oyununu en iyi şekilde sergilemeliyiz. Hamit Altıntop bu maçta önemli silahımız olacak. Galibiyete yürekten inanıyoruz. Eleştiriler olacak. Sizler başarılı oyuncularsınız. Eleştirilere aldırmayıp, futbolunuzu sergileyin."

Tek yumruk olacağız

Milli Takım’ın kadrosunda önemli değişiklik olmayacağını sözlerine ekleyen Terim, "Milli Takım’da oynayan futbolcularımız ülkemizi temsil kabiliyeti en üst düzeyde olan oyunculardır. Bu nedenle kadroda bulunan tüm futbolcuların her an oynayacak şekilde hazır olmaları beni sevindiriyor. Kaybettiğimiz puanları ve maçların acısını Yunanistan önünde çıkarmak düşüncesindeyiz. Taraftarlarımızla, ülkemizle tek yumruk olarak mücadele edeceğiz" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler