Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaleleri hep şaşırıyorlar

Beşiktaş-G.Saray derbilerindeki ters vuruş geleneği devam ediyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz sezon TT Arena’da G.Saray’ın 3-2 kazandığı maçta Semih Kaya, yine aynı stata 2-2 biten maçta Almeida ve Ujfalusi kendi kalecilerini avlamıştı.

BEŞİKTAŞ ve Galatasaraylı futbolcular, geçen yıldan bu yana, kendi kalelerine goller atmayı adeta gelenek haline getirdi. Geçen sezon yapılan lig maçlarında kendi kalelerine tam 3 gol atan siyah beyazlı ve sarı kırmızılı futbolcular, dün de bunu tekrarladı. Bu kez ters vuruşu yapan isim Felipe Melo’ydu.
Geçtiğimiz sezon Türk Telekom Arena’da Galatasaray’ın 3-2 kazandığı maçta Semih Kaya, kendi kalesine gol atmış, takımının maçı kazanması, yaşadığı üzüntüyü unutturmuştu.

Almeida ile Ujfalusi’nin rekoru

Süper Final’de ise aynı statta yapılan ve 2-2 berabere biten son maçta Beşiktaş’tan Almeida, Galatasaray’dan ise Ujfalusi, kendi kalecilerini avlamıştı. Nadir görülen bir derbide iki kez kendi kalesine gol atma olayı Arena’da gerçekleşmişti.
Dün de maçın ilk golünde ağlarını vuran isim Galatasaraylı Melo oldu. İki takım arasında oynanan maçlarda yakın dönemde kendi kalelerine gol atan futbolcular, Beşiktaş’tan İbrahim Üzülmez, Galatasaray’dan ise Mehmet Topal olmuştu.

“Aşırarak uzaklaştırmak istedim”

Melo, maçtan sonra yaptığı açıklamada, kendi kalesine gol olayını anlatırken, topu aşırmak isterken bu büyük şanssızlığı yaşadığını söyledi. Brezilyalı futbolcu şöyle devam etti: “Futbolcuların kendi kalesine gol atması olayı ne ilk oluyor, ne de son olacak. Top ortalandığında yüksek geldiğini gördüm ve aşırarak kornere yollamak istedim. Ancak yeterli yüksekliği kazandıramadım. Muslea’nın yapabileceği bir şey yoktu” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz