ANTALYA HABERLERİ

Kaleiçi'nde yön bulmaya çalıştılar

DHA
30.03.2017 - 11:51Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin Okullar Ligi'nde oryantiring heyecanı sürüyor. Oryantiring mücadelesinin ikinci etabında 400 öğrenci tarihi Kaleiçi'nin labirenti andıran sokaklarında yön bulmak için çaba gösterdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Okullar Ligi, futbol, basketbol, voleybol, hentbol ve oryantiring branşlarında gerçekleşen mücadelelerle sürüyor. Okullar Ligi'ne bu yıl dahil edilen oryantiring branşı, büyük heyecana sahne oluyor. Oryantiringte ilk parkurda Lara Kent Ormanı'nda yönlerini bulmaya çalışan öğrencilerin ikinci parkuru, tarihi Kaleiçi oldu.

KALEİÇİ'NDE ÇIKIŞ ARADILAR

Kaleiçi etabına ortaokul ve lise düzeyinde kız ve erkek grupları olmak üzere 26 okuldan yaklaşık 400 öğrenci katıldı. Okulları adına mücadele eden sporcular ellerindeki haritalarla, Kaleiçi'nin labirenti andıran dar sokaklarında yönlerini bulmaya çalıştı. Sporcular, aynı zamanda Kaleiçi'nin tarihi güzellikleri içinde bir gün geçirerek yarışma süresince keyifli anlar geçirdi. Toplam 4 parkurdan oluşan Okullar Ligi oryantiring branşı nisan ayında Akdeniz Kent Parkı'nda, mayıs ayında Akdeniz Üniversitesi'nde yapılacak 2 etabın ardından tamamlanacak.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kaleiçi'nde yön bulmaya çalıştılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaleiçi'nde yön bulmaya çalıştılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı