Gündem Haberleri

  Kaleiçi'nde yangın paniği

  Ömer ERDEM- Süleyman EKİN/ANTALYA, (DHA)
  17.02.2011 - 14:11 | Son Güncelleme:

  ANTALYA Cumhuriyet Meydanı’ndaki seyir terasının hemen altındaki kullanılmayan tarihi bina, belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangınla kül oldu.

  Turistlerin yoğun olarak bulunduğu bir saatte çıkan yangın nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken, yangın çevrede paniğe neden oldu.

  Antalya’nın tarihi Kaleiçi Semti’nde bugün itfaiye ekipleri zorlu bir yangın söndürme çalışması gerçekleştirdi. Seyir terasından atılan sönmemiş bir sigaradan çıktığı tahmin edilen yangında 3’üncü dereceden tarihi eser olduğu belirtilen metruk bina ve çevresindeki iki palmiye ağacı tamamen kül oldu. İtfaiye ekipleri dar sokaklarda yangın yerine ulaşmak için mücadele etti.

  Saat 12.40 sıralarında meydana gelen yangına Kaleiçi İtfaiye Amirliği ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri çok kısa sürede müdahalede bulundu. İtfaiye ekipleri seyir terasından müdahalede zorlanmazken, dar sokaklar nedeniyle olay yerine ulaşmak isteyen itfaiye ekipleri bunu güçlükle başardı. Yangına itfaiyenin yanı sıra, Kaleiçi esnafı da kendi imkanlarıyla müdahalede etti.

  Turistlerin yoğun olarak Cumhuriyet Meydanı’nda bulunduğu saatlerde çıkan yangın nedeniyle seyir terası, güvenlik çemberine alındı. Yangın yaklaşık 1 saatlik çalışmaın ardından tamamen söndürülürken alevlerin diğer ahşap binalara sıçramaması da büyük bir şans olarak değerlendirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı