« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaleden kaleye samba

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İkinci yarıya, ‘‘Haydi, haydi’’ diye bağırarak çıkan tecrübeli file bekçisi, idmanlarda ezberlediği ve arkadaşlarına ezberlettiği hücum kombinasyonunu gerçekleştirerek ikinci golün mimarı oldu..

Haydi... Haydi...

Maçın ikinci yarısı başlayacaktı. Galatasaraylı futbolcular çıkış tüneline doğru yürürlerken Taffarel öne geçti, arkadaşlarına Türkiye'ye ilk geldiğinde öğrendiği sözleri bir kez daha bağırarak tekrarladı: ‘‘Haydi haydi’’ ve ekledi, ‘‘Göreceksiniz, bir gol daha atacağız. Bu işi bitireceğiz...’’

Ve 64. dakika...

Bu kamçılayıcı sözlerle Galatasaraylı futbolcular ok gibi sahaya fırladı. Tribünlerde yer yerinden oynuyordu. Arka arkaya ataklar düzenleyen sarı kırmızılılar ikinci gol için gereken herşeyi yapıyorlardı. Ve 64. dakika geldi çattı. Sakaryaspor, bir korner kullandı.

Yarım voleyi çaktı

Ne olduysa bu korner atışından sonra oldu. Antrenmanlarda defalarca arkadaşlarıyla gelen topa durdurmadan vurmayı çalışan Taffarel, bildik hareketini bir kez daha tekrarladı. Yarım voleyi çaktı, topu sol kanatta hücuma geçmeyi bekleyen Arif'le buluşturdu. Bu, gelen golün habercisi gibiydi.

Bu iş biter...

Arif'in pası, Ümit'in iki kişiyi çalımlayıp enfes hareketleriyle attığı golle Brezilyalı kaleci öylesine keyiflendi ki önce havaya sıçradı. Ardından reklam panolarının üzerinden atlayarak, ısınma hareketleri yapan arkadaşlarına koştu, saha kenarındaki gazetecilere gülücükler saçtı ve bağırdı. ‘‘Bu iş burada biter beyler...’’
Bunları da Beğenebilirsiniz