Spor Kalede canım sıkıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kalede canım sıkıldı

YEREL HABERLER KALEDE CANIM SIKILDI

Mondragon, "Beşiktaş maçında kaleme doğru dürüst top gelmedi. Bu yüzden zaman zaman ileri çıkıp duran topları bile kullanmak istedim" dedi.

Galatasaray'ın bu sezonki başarısında en büyük paya sahip isimlerden birisi hiç kuşkusuz kaleci Faryd Aly Mondragon. Özellikle derbi karşılaşmalarında kalesinde devleşen ve kalesini gole kapatan Kolombiyalı file bekçisi, önceki gün 1-0 kazandıkları Beşiktaş maçında kendisine fazla iş düşmediğini belirtirken, "Kalede canım sıkıldı. Sağolsunlar arkadaşlarım tehlikeyi önledi. Bu yüzden duran topları bile ben kullanmak istedim" diye konuştu.

Cordoba farkı önledi

Derbilerin panteri Mondragon, Beşiktaş maçındaki performansıyla taraftarların gönlünde bir kez daha taht kurdu. Kolombiyalı file bekçisi, teknik direktör Gheorghe Hagi'nin hafta içerisinde kendilerinden istediği her şeyi sahada yaptıklarını belirtirken rakip takımın kalecisi olan vatandaşı Oscar Cordoba'ya da övgüler yağdırdı. "Cordoba olmasaydı, maçı daha farklı kazanırdık" diyen Mondi, şöyle devam etti:

Hiç zorlanmadık

"Cordoba olmasa Beşiktaş daha fazla gol yerdi. O, adeta kalesinde devleşti. Gözüm sürekli onun üzerindeydi. Kalemde bana fazla iş düşmedi. Duran topları bile ben kullanmak istedim. Hagi bize hafta içerisinde rahat olmamızı istedi. 'Defanstan memnunum, orta alanda işi düzeltirsek, bu maçı kazanırız. Kollektif oynayıp' dedi. Biz de istediğini yaptık. Oyun içerisinde herkes canla başla mücadele etti ve zorlu bir maçtan galip ayrıldık."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle