Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaleciler bu topu beğenmedi

İspanya Milli Takımı kalecisi Casillas, 2010 Dünya Kupası için özel hazırlanan futbol topunu beğenmediğini söyledi. Brezilya file bekçisi Cesar da “bakkaldan alınmış bir top gibi” benzetmesini yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GÜNEY Afrika’nın evsahipliği yapacağı 2010 Dünya Kupası’nın favorileri arasında gösterilen İspanya Milli Takımı’nın kalecisi İker Casillas da dev organizasyonda kullanılacak topu beğenmeyen kaleciler kervanına katıldı.
Lampard ve

Cech de denemişti

Real Madrid’de forma giyen Casillas, Suudi Arabistan’ı 3-2 yendikleri ve iki gol yediği hazırlık maçının ardından yaptığı açıklamada, “Dünya Kupası gibi önemli bir turnuvada top gibi önemli bir unsurun berbat olması üzücü” dedi. Casillas, topu beğenmeyenlerin sadece kaleciler olmadığını belirtti. Kupada mücadele edecek Brezilya Milli Takımı’nın kalecisi Julio Cesar da Adidas’ın yaptığı topu, “berbat” olarak nitelendirmiş ve top için “bakkaldan alınmış gibi” ifadesini kullanmıştı. Topun denemelerini ise daha önce Chelsea’nin kaptanı Frank Lampard ile Çek kalecisi Peter Cech yapmıştı.

11 ayrı renk 11 futbolcu

JABULANİ’yi Adidas üretti. Adını Güney Afrika’da kullanılan İsizulu dilinde “kutlama” anlamına gelen “Jabulani” kelimesinden aldı. 440 gram ağırlığında. Çevresi 69 cm ve dikişsiz. Üzerindeki 11 ayrı renk, 11 futbolcuyu temsil ediyor. Kalecilerin daha rahat kontrol etmesi için golf topları örnek alınarak çukurlu bir şekilde üretildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz