Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaleci Volkan: Suçlu aramanın anlamı yok

Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, berabere kaldıktan veya yenilginin ardından suçlu aramanın anlamı olmadığını, bundan sonraki maçlarda daha farklı olacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Volkan, kendi internet sitesinde yaptığı açıklamada, Çaykur Rizespor maçında belki göze hoş gelmeyen, ancak çok fazla eleştiriye maruz kaldıkları bir futbol sergilediklerini belirterek, “Böyle sonuçlar alındıktan sonra, dünyanın sonu gelmiş gibi davranmak ve böyle düşünmekten artık vazgeçmeliyiz. Çünkü daha önce geriden gelip şampiyon olduğumuz yılı, nedense bizi seyredenler çabuk unutuyorlar. Burada en büyük sıkıntı, beraberlik ve yenilgi günlerinden sonra bukalemun gibi değişikliğe uğramak” diye konuştu.

'ÖYLE BİR ŞEY DEMEDİK'

Volkan, “Şöyle biraz gerilere doğru gidin. Özellikle bu sezon başındaki maçlarımız, oyuncuların ve teknik direktörümüz Daum'un basınla kurduğu diyaloglarda hiçbirimiz (Fenerbahçe'nin ölüsü bile şampiyon olur) demedik” diye konuştu.

Bazı yayın organlarında, Fenerbahçe'nin açık ara ligi ve kupayı kazanacağı, ligde tek başına kalacağının yazıldığını hatırlatan ve bütün bunlardan sonra da bazı taraftarların bu beklentinin içine girdiğini ifade eden milli kaleci, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Hatta çok daha açık söylemek gerekirse evimizde oynadığımız bazı maçlara gelmemeye başladılar. İşte bütün problem bence bu. Dün akşam alınan sonucun çok kötü olduğunu söylemek istemiyorum. Çünkü rakibimiz vakit geçirmek adına, çoğu zaman yerden kalkmamak, oyuna geç girip geç çıkmak, süreyi kendi lehine kullanmak adına elinden geleni yaptı ve başarılı da oldu. Bundan sonra, kritik skorlar yerine, net skorlarla üstünlüğümüzü göstermemiz gerekiyor. Berabere kaldıktan veya yenildikten sonra suçlu aramanın anlamı yok. Ben bundan sonraki maçlarda daha farklı olacağımızı düşünüyorum. Geçen ve ondan önceki yıl da aynı zamanlarda, aynı sıkıntıları yaşadık. Ama çabuk toparlanmasını bildik. Kimse merak etmesin. Bu sezon önümüzdeki maçlarda öyle olacak.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler