« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaleci Özden: Hocadan önce baba gibiydi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Çaykur Rizespor maçında kaleci Ali Uyanık'ın sakatlığı nedeniyle kaleye geçen Özden, Konyaspor ve Türk futbolu için son derece değerli bir spor adamının kaybedildiğini söyledi. Galip sevincinin yarım kaldığını söyleyen Özden, "Hocadan önce ağabey ve baba gibiydi. Her sorunumuzu paylaşan gönlü geniş bir insandı. Yakınlarının ve Konya halkının başı sağolsun'' dedi.

Orta saha oyuncusu Ersin ise, akşam Konya'dan ayrılan Lav'ın ölüm haberine inanamadıklarını ifade ederek, çok üzüldüklerini ve üzerlerindeki şoku halen atamadıklarını kaydetti.

Lav'ın hiç kimseyi incitmeyen bir kişiliğe sahip olduğunu dile getiren Ersin, ''Hocamız hep güzellikleri ile anılacak. Soyunma odasında yüzünde galibiyete fazla sevinemeyen durgun bir ifade vardı. Tesislere geldiğinde otomobil ile yola çıkarken de gözlerinde panik vetedirginlik gördüm. Sanki birşeyler olacağını hissetmiş gibiydi'' diye konuştu.

Öte yandan Lav'ın basına açılan odasında, son okuduğu ''Tutkuyla Yaşamak'' isimli kitap dikkati çekti. Lav'ın yakın çevresi, kitabın üzerinde ''Başarıyı tayin eden yaşamımızın koşulları değil, bizim bunlara verdiğimiz yanıttır'' ifadesinin Tevfik Lav'ın yaşam felsefesini özetlediğini ve ondaki kararlılığı çok iyi anlattığını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler