« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaleci Onur'da domuz gribi

Ispartaspor'da, geçen hafta domuz gribi ön tanısı konulan kaleci Onur'un test sonucunun pozitif olduğu açıklandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ispartaspor Kulübü Basın Sözcüsü Mustafa Yavuz Öz, kulüp doktoru Hüseyin Ata ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Öz, 21 Kasım Cumartesi günü yüksek ateş, halsizlik ve boğaz yanması şikayetiyle 11 futbolcuya domuz gribi ön tanısının konulduğunu hatırlattı.

Futbolculardan alınan numunelerin Sağlık Bakanlığı Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı İzmir Hıfzıssıhha Enstitüsü'ne gönderildiğini ifade eden Öz, kaleci Onur Bulut'un test sonucunun ellerine ulaştığını söyledi. Öz, “Kaleci Onur'un test sonucu pozitif. Diğer 10 futbolcuda da aynı sonucu bekliyoruz” dedi.

Grupta 22 Kasım'da oynadıkları Altınordu maçından önce bu maçın ertelenmesi için Futbol Federasyonu'na başvurduklarını hatırlatan Öz, 11 futbolcuya domuz gribi ön tanısı konulmasıyla ilgili raporlara rağmen taleplerinin kabul edilmediğini vurguladı.
Futbolcuların maçta serum takviyesiyle oynandığını dile getiren Öz, şunları söyledi:

“Hal böyle iken gerek Altınordu Kulübü yönetimi ve teknik direktörünün, gerekse bazı ulusal basın kuruluşlarının hasta futbolcularımız ve kulübümüze yönelik centilmenlik dışı açıklamalarıını kaygıyla izledik. Bizler Ispartaspor Kulübü yönetimi olarak hiçbir zaman bize yüklenildiği şekilde entrikalı işlere bulaşmadık, bulaşmayacağız. Biz sadece futbolcularımızın sağlık durumlarından dolayı duyduğumuz endişeyi dile getirdik. Kaldı ki hasta olan 11 futbolcunun dışında, 2 ameliyatlı, 2 sakat, 2 de cezalı futbolcumuz vardı. Sahaya çıkacak kadroyu tamamlarken mecburen hasta oyuncularımızı da oynatmak zorunda kaldık. Maç Altınordu lehine sonuçlanmış olsaydı bize isnat edilen iddialarla ilgili açıklamaların hiçbiri yapılmayacaktı. Söz konusu hasta futbolcularla ilgili her türlü resmi belge kulübümüzde mevcuttur. İstenildiği takdirde ibraz edilebilir.”

Mustafa Yavuz Öz, bugün sabah saatlerinde domuz gribi olan kaleci Onur'un fenalaştığını ve Gülkent Devlet Hastanesi'nde yapılan tedavinin ardından kulübe getirilerek doktor gözetiminde tutulduğunu söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler