Kale çalışanları kanserli çocuklar için sahne aldı

Hurriyet.com.tr/EKONOMİ
18 Mayıs 2017 - 16:20Son Güncelleme : 18 Mayıs 2017 - 16:30

Kale Endüstri Holding İnsan Kaynakları Departmanı öncülüğünde kurulan Kale Tiyatro Kulübü "Asma Kilit", ilk iki oyununu sahneye koydu.

Turgut Özakman tarafından yazılan ‘Fehim Paşa Konağı’ oyunlarından elde edilen gelirin tamamı ile Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) projeleri desteklenecek. İlki İstanbul Kocasinan Kültür Merkezi’nde, ikincisi Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda sergilenen oyunlara Kale çalışanları ve aileleri geniş katılım gösterdi.

Kale Endüstri Holding İnsan Kaynakları Departmanı öncülüğünde tiyatroya gönül veren 15 çalışan ile kurulan Kale Tiyatro Kulübü Asma Kilit, ilk oyunu ‘Fehim Paşa Konağı’ ile izleyici ile buluştu. Ünlü yazar Turgut Özakman tarafından kaleme alınan ve 2. Meşrutiyet’in hemen öncesinde Sultan Abdülhamid'in son dönemlerini konu alan oyun, seyircilerden büyük beğeni topladı.

GELİRİN TAMAMI KANSERLİ ÇOCUKLARA 
 gerçekleştirilen oyunlardan elde edilen tüm gelirle, maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocuklar için uygun tedavi ortamını yaratmak ve kanserle mücadelede çocuklar için psikolojik destek sağlamak amacıyla kurulan KAÇUV projeleri desteklenecek.

     EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı