« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaldırın kafanızı

Ankaraspor mağlubiyeti için "Dünyanın sonu değil" yorumunu yapan F.Bahçe Teknik Direktörü, futbolcularına, "Hayat devam ediyor. Düştük ama kalkmasını bilmeliyiz. Bu yenilgiden gerekli dersleri çıkarıp önümüze bakmalıyız" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Ankaraspor karşısında namağlup unvanını yitiren futbolcularıyla alışılmışın dışında bir toplantı yaptı. Dün sabah Samandıra Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesi oyuncularıyla saha içinde yaklaşık 15 dakika konuşan Alman teknik adam, "Kafanızı kaldırın. Bu yenilgi dünyanın sonu değil. Şu anda yine lideriz. Her şey bizim elimizde" dedi.

Lig maratonunda bu tip durumların her zaman yaşanabileceğine dikkat çeken deneyimli teknik adam, zirve yarışında ayakta kalabilmek için iyi konsantre olmak gerektiğini hatırlatarak, "En başından beri sizlere maçlardan sonra üzülmek ve sevinmek için 24 saatiniz olduğunu söyledim. Yine aynı durumdayız. Düştük ama kalkmasını bilmeliyiz. Bu yenilgiden gerekli dersleri çıkarıp önümüze bakmalıyız" diye konuştu.

Özellikle zayıf rakiplere karşı oynanan maçlarda olumsuz futbol oynayan ve başarısız sonuçlar elde eden takımını yumuşak bir dille eleştiren Daum, "Bizi rakiplerin aldığı sonuç asla ilgilendirmemeli. Öncelikle kendi maçlarımıza bakmalıyız. Artık her maçımızı final havasında oynayacağız. Önce kupadaki Tarsus İdman Yurdu maçını, ardından ligdeki Beşiktaş derbisini düşünmeliyiz" ifadesini kullandı.

Daum’un sesini yükselteceğini bekleyen futbolcular bu konuşma sonrasında yapılan antrenmanda oldukça hırslı göründü. Çift kale maçta temponun yükseldiğini gören Alman teknik adam, karşılaşmayı bitirmek istedi. Tuncay, Kemal ve Selçuk buna karşı çıkarak, "10 dakika daha oynayalım" diyerek maçı uzatmasını istediler. Ancak futbolcuların aşırı hırsını göz önüne alan Daum, herhangi bir tatsızlık yaşanmaması için maçı bitirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler