Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaldığı yerden devam

F.BAHÇE için önemli olan ilk devreyi lider bitirmekti.

Rüştü REÇBER
SON GÜNCELLEME

Karşısında ligin en sistemli ekibi vardı. Rakibe kolay kolay gol pozisyonu vermeyen; aynı zamanda da etkili hücum yapan bir rakiple oynadı.
Oyuna iki takım da hızlı başladı. 10 dakikalık bölümden sonra Fenerbahçe, ağırlığını hissetirmeye başladı. Özellikle gole kadarki bölümde Caner ve Gökhan’ın etkili kanat bindirmeleri Emre ve Meireles’in de rakip alanda oynama isteği baskılı oyunun başlıca nedeniydi. Kuyt ve Alper’in de oyunun içerisinde olması Başakşehir’i kendi sahasından çıkartmadı. Başakşehir’in Semih ile yakaladığı bir kaç pozisyon vardı. Fenerbahçe ile oynuyorsan bunlardan birini değerlendirmelisin. Fakat başarılı olamadılar.

KARTAL, DEVRE ARASINA ÜZÜLECEK

İlk yarıda Başakşehir’in başarılı diyebileceğimiz kontralarını Fenerbahçe, orta sahası ve kanatlarının geriye çabuk dönmesiyle, tehlike dönüştürmeden hemen hemen hepsini önledi.
Aslında bu İsmail Hoca’nın Başakşehir’i ne kadar iyi analiz ettiğinin de ıspatıydı. Caner’in ilk yarı boyunca getirdiği her top Başakşehir kalesinde tehlike yarattı. Fenerbahçe’nin golü de zaten yine Caner’in korner vuruşundan; daha önce alışık olduğumuz tarzdaydı.
İkinci yarıya Kartal, Meireles-Selçuk değişikliğiyle başladı. Yine kontrollü başlar gibi görünen F.Bahçe, ağırlığını çabuk hissettirip, rakibini yine baskı altına almayı başardı. Uzun pas trafiği neticesinde Alper’in attığı muhteşem gol, hem oyuncuları hem taraftarı rahatlattı.
Aslında maçın skoru ne olursa olsun, Fenerbahçeli futbolcuları kutlamalı. Ligimizin en dirençli takımlarından Başakşehir’i kendi sahasına hapsetmesini iy bildiler. Mersin maçında kalan yerden devam ettiler. Herhalde devre arasının gelmesine en çok üzülen teknik adam İsmail Kartal oldu.
Sow’un sahada yaptığı herşey hemen hemen doğruydu. Tek eksiği goldü. Ama böyle oynadıkça gol atmasına da gerek kalmaz.
Ve dün tribünden kaçan taraftarı geri getirmek için uğraşan bir takım gördüm. Böyle oynarlarsa inanıyorum ki taraftar bu çağrıya cevap verir...


Bunları da Beğenebilirsiniz