İZMİR HABERLERİ

Kalder İzmir Başkanı: "Topluma Katkı Koyan Ödül Modeli Uyguluyoruz"

IHA
28.08.2015 - 14:06Son Güncelleme :

YEREL KALİTE ÖDÜLLERİ HAKKINDA BİLGİLER VEREN TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ (KALDER) İZMİR ŞUBESİ BAŞKANI OSMAN ÜNAL, KURUM YÖNETİCİSİNDEN ÇALIŞANLARA, TEDARİKÇİLERDEN MÜŞTERİLERE VE EN ÖNEMLİSİ DE TOPLUMU KAPSAYAN VE TOPLUMA KATKI KOYAN BİR ÖDÜL MODELİ UYGULADIKLARINI SÖYLEDİ.

IHA

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi, yerel kalite ödüllerini vermeye hazırlanıyor.
Yerel kalite ödülleri hakkında bilgiler veren Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi Başkanı Osman Ünal, kurum yöneticisinden çalışanlara, tedarikçilerden müşterilere ve en önemlisi de toplumu kapsayan ve topluma katkı koyan bir ödül modeli uyguladıklarını söyledi. Ünal, "Mükemmellik ödülleriyle yeni başarı öyküleri yaratılıyor ve kalitenin bütünün tüm parçaları tarafından içselleştirilmesi amaçlanıyor" dedi.
Kurumun başvurusuyla birlikte güçlü, zayıf yönler, fırsat ve tehditlerden oluşan bir analizle mükemmellik modeli kriterlerini incelediklerini vurgulayan Osman Ünal, "Analiz sonrasında kurumun iyileştirmeye açık alanları ve kuvvetli yönlerini kapsayan bir inceleme yapıyoruz. Bunlar ortaya çıktıktan sonra da, mevcut model ve eğitimler vasıtasıyla, başvuran kurumlara iyileştirmeyle ilgili ne gibi bir faaliyet gerçekleştirmesi gerektiğini anlatıyoruz” diye konuştu. Ödül sisteminin iş hayatının yanı sıra, çalışanları sosyal hayatlarında da desteklediğinin altını çizen Osman Ünal, şirket içi başarıyla birlikte çalışanın iş hayatı dışında da destekleyen bir model oluşturduklarını ve bireyin topluma faydalı olmasını teşvik ettiklerini dile getirdi.
Model ve ödül sürecinde, başarı memnuniyet oranının 3 yıllık anketler ve çalışmalarla ölçülebildiğini vurgulayan Ünal sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çalışanlarla ilgili kriterde önemli bir kriter, çalışanların mutluluğu ve bağlılığı. Diğer bir kriter ise çalışan performansının yükseltilmesi. Bu iki kriterle birlikte şirket ve çalışan kazanıyor, çift taraflı memnuniyet oluşuyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kalder İzmir Başkanı: "Topluma Katkı Koyan Ödül Modeli Uyguluyoruz" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kalder İzmir Başkanı: "Topluma Katkı Koyan Ödül Modeli Uyguluyoruz" haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Ağustos 2018, Çarşamba
 • İmsak
  04:47
 • Guneş
  06:18
 • Öğle
  13:22
 • İkindi
  17:07
 • Akşam
  20:14
 • Yatsı
  21:39
Sayfa Başı