Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kalbinde kurşun olduğunu bilmeden 54 yıldır yaşıyor

  Hürriyet Haber
  19.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Anjiyo olmak için gittiği hastanede, kalbinde bir kurşunla yaşadığını öğrenen 68 yaşındaki Ali Tutumoğlu, hem kendisi şaşırdı, hem de doktorları şaşkına çevirdi.

  Göğsündeki şiddetli ağrı sonucu Eyüp SSK Hastanesi tarafından anjiyo yapılmak üzere Gaziosmanpaşa’daki Özel Şafak Hastanesi'ne gönderilen Tutumoğlu'nun filmlerini inceleyen doktorlar inanılması güç bir görüntüyle karşılaştı. Hastanın filmlerine baktığında gözlerine inanamadığını belirten Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Meriç, ‘‘Hastanın kalbinin içinde bir mermi çekirdeği duruyordu’’ dedi.

  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Sinan Arsan, hastayı dört damarından by-bass yapmak amacıyla ameliyata aldığını belirterek, ‘‘Kalbi durdurduktan sonra elimle kurşunu buldum. Daha sonra kalbi açarak kurşunu çıkardım. Hastanın 4 damarına by-pass yaptık. Bir kurşunun kalbe girmesinden sonra yaşamak inanılmaz birşey. Bunların yanında kurşunun herhangi bir dokuda zedelenme yapmaması mucize. Çünkü kalp ve beyin hücreleri kendilerini yenileyemez. Bu tıpta yeni gelişmelerin önünü de açabilir’’ diye konuştu.

  Ali Tutumoğlu, kalbinde kurşun bulunduğundan haberi olmadığını belirterek, ‘‘Çorum'un Sungurlu İlçesi'ne bağlı Bağdatlı Köyü'ne koyunları almaya gitmiştim. 14 yaşındaydım. Atına çok kızan bizim köyden bir adam onu vurmak için ateş etti. Bu sırada kalbimin üzerinden kanlar akmaya başladı. İlçedeki hastaneye gittik. Oradan Ankara Numune Hastanesi'ne sevk ettiler. Beni muayene eden Alman bir doktor, yaramı sarıp sende bir şey yok diyerek geri gönderdi’’ dedi.

  Olayı kısa sürede unuttuğunu belirten Tutumoğlu, ‘‘Sadece seken parçaların yaralanmaya sebep olduğunu düşündüm. Yaklaşık 25 yıl Ankara'da hamallık yaptım. Herhangi bir ağrı ve sızı duymadım. Hastaneye gelene kadar böyle bir kurşundan haberim yoktu’’ diye konuştu.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı