Futbol "Kalbimi ortaya koyarım"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Kalbimi ortaya koyarım"

Beşiktaş'ın yeni transferi İskoç kaleci Allan McGregor, siyah-beyazlı taraftarlar önünde oynamak için sabırsızlandığını söyledi.

Allan McGregor, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen ve futbol komitesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Tamer Kıran'ın da katıldığı törende, kendisini 2 yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

İmza törenine 8 numaralı kırmızı formayı giyerek katılan McGregor, transferinde emeği geçen yöneticilere teşekkür ederek, “Bana burada oynama şansı ve fırsatı verdikleri için yöneticilere çok teşekkür ediyorum. Duyduğum kadarıyla Beşiktaş, çok heyecanlı ve ve müthiş bir taraftar topluluğuna sahip. Bu taraftar topluluğu önünde oynamak için heyecanlanıyorum ve sabırsızlanıyorum” dedi.

Türkiye liginin çok kaliteli olduğunu ve Beşiktaş'ın da kaliteli bir kadroya sahip olduğunu anlatan McGregor, “Bizim takımımda sırf kaleci değil, bütün mevkilerde büyük bir rekabet yaşanacaktır. Biz de kaleciler olarak bu rekabetin içerisinde olacağız. 1 numaralı formayı hak etmek için elimden geleni yapacağım. Beşiktaş Kulübü'nün büyüklüğü, futbolcu yapısı ve kaliteli ortada. Ben bu büyüklüğü, bu sorumluluk duygusunu bilerek geldim buraya. Sahada da bu sorumluluk duygusu içerisinde olacağım” diye konuştu.

Allan McGregor, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi tecrübesi olduğunun altını çizerek, “En büyük özelliğim, kendimi yüzde yüz sahaya veririm ve kalbimi ortaya koyarım. Yüreğimle oynarım. Bence önemli olan da bu” ifadelerini kullandı.

/images/100/0x0/55eb135bf018fbb8f8a96f52

Kıran: “McGregor, Beşiktaş'ımıza çok şey katacaktır”

Tamer Kıran ise, Allan McGregor'u renklerine bağladıkları için mutlu olduklarını dile getirerek, İskoç kalecinin takımlarına çok şey katacağını ifade etti.

Teknik heyetlerinin raporları doğrultusunda yürüttükleri transfer çalışmaları sonucunda McGregor'u kadrolarına kattıklarını dile getiren Kıran, “Bugün bu çalışmalarımız neticesinde tecrübeli bir eldiven olan Allan McGergor, Beşiktaş'ımıza katılmış bulunmaktadır. McGregor gibi istikrarlı ve geçmişi başarılarla dolu bir kaleciye takımımıza kazandırdığımız için mutluyuz. Kendisine olan inancımız tamdır. 11 yaşında girdiği Glasgow Rangers takımından, 30 yaşında, tam 19 sene sonra ayrılan bir kaleci ile yola çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Beşiktaş Kulübü yönetimi olarak, ihtiyaçları doğrultusunda alternatifli bir kadro oluşturmaya çalıştıklarını anlatan Kıran, şunları kaydetti:

“Beşiktaş yönetimi olarak, her mevkide ihtiyacımız olan alternatifli, zengin bir kadroya sahip olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu transferi yaparken, teknik heyetimizin oluruyla, ihtiyacımız olan konumu ve takımımızın kendi iç dengelerini dikkate alarak ve aceleci davranmayarak hareket ediyoruz. Bu yıl yaptığımız transferlerde aynı ölçü içerisinde olduk ve olmaya devam edeceğiz. Şu ana kadar söylemekte çok mutluyum ki bu çizginin dışına hiç çıkmadık. Yaptığımız bütün çalışmalar bu prensip doğrultusunda yürütülmüştür. İçtenlikle inanıyorum ki uzun yıllar giydiği formanın hakkını layıkıyla veren McGregor, ekibimize ve Beşiktaş'ımıza çok şeyler katacaktır.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle