Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kalbime kazıdığım Trabzon'u, bedenime de kazıyacağım"

Trabzonspor'un Fildişi Sahilli oyuncusu Didier Zokora, küçük bir kentin yarattığı büyük bir efsanenin parçası olduğunu ve bundan onur duyduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Zokora, Trabzonspor Dergisi'nin ocak ayı sayısında yayımlanan röportajında, Trabzon'a, takım arkadaşları ve kulüp çalışanlarının yardımıyla kısa sürede uyum sağladığını belirterek, “Buraya geldiğim ilk gün söylediğim gibi, Trabzon şehri ve Trabzon insanlarının kalbimde büyük bir yeri var ve buranın kariyerimdeki son durak olmasını tüm kalbimle istiyorum” dedi.

Trabzon'un, futbola dair duyguların çok yoğun olarak yaşandığı bir futbol kenti olduğunu savunan Zokora, “Bir futbolcu için ideal bir yer ve Trabzonspor Kulübü tarihiyle ve geleneğiyle ülke futbolunun en önemli temsilcilerinden biri. Tüm bunları birlikte düşününce, buraya gelerek çok doğru bir tercih yaptığımı bir kez daha görüyorum. Küçük bir kentin yarattığı büyük bir efsanenin parçasıyım ve bundan onur duyuyorum” diye konuştu.

Bordo-mavili takımın Avrupa'da dahi taraftar kitlesinin olduğunu vurgulayan Didier Zokora, şöyle devam etti: “Taraftarlarımızın 'bize her yer Trabzon' şeklindeki en büyük sloganı, bu durumu yeterince iyi anlatıyor. Onlar her yerdeler ve her zaman yanımızdalar. Bizim de onlara karşı sorumluluklarımız var. Takım arkadaşlarımla büyük zaferler ve kupalar kazanarak, kulüp ve Türk futbol tarihinde adımı unutulmazlar listesine yazdırmak istiyorum. Trabzon'un benim için son durak olacağını umuyorum.”
Kendisi için “61” numaralı formanın çok büyük bir anlamı olduğunu belirten Zokora, “O bizim sembolümüz, imzamız” ifadesini kullandı.

Kalbime kazıdığım Trabzon'u, bedenime de kazıyacağım”

Didier Zokora, koluna 'bize her yer Trabzon' yazan bir dövme yaptıracağını da kaydederek, “Söz verdim, bunu mutlaka yapacağım ve kalbime kazıdığım Trabzon'u bedenime de kazımış olacağım” şeklinde konuştu.
Zokora, Athletic Bilbao maçı öncesinde UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne gidiş kararı açıklandığında, İstanbul'da kaldıkları otelin önünde binlerce taraftar toplanmasına ilişkin olarak ise “UEFA Avrupa Ligi yolunda çok önemli bir maçın hazırlığını yaparken, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımızı öğrenmek tarif edilmesi imkansız bir sürprizdi ve bu sürpriz gerek bizde, gerekse taraftarlarımızda adeta bir çılgınlık dalgası yarattı ve bu çılgınlığı birlikte doyasıya yaşadık” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler