Gündem Haberleri

  Kalbi 20 dakika durdu

  Hürriyet Haber
  29.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Arzu'nun yaşı henüz 21. Annesi, kızkardeşi ve arkadaşları onu en çok cıvıl cıvıl sevinci, güler yüzü ve hareketliliğiyle tanıyorlar. Ama ne yazık ki güzel Arzu'nun kalbi, aşk ve sevgi gibi gençlik heyecanlarına bile dayanabilecek güçte değil. Bu nedenle geçtiğimiz günlerde sevgilisiyle tartışan Arzu'nun kalbi, 20 dakikalığına durdu.

  Çocuk yaşlardan beri ciddi bir kalp rahatsızlığı yaşayan Arzu Altıntaş, ilk ameliyatına 9 yaşında girmiş. Kalbinde aşktan önce metal bir pile yer ayırmak zorunda kalan Arzu'ya doktorlar yaşamını devam ettirebilmesi için yaşının her türlü çılgınlıklarını yasakladılar. Arzu, ne çok koşabilirdi, ne çok yorulabilirdi, ne çok heyecanlanabilirdi, ne de aşık olabilirdi...

  AŞKLA GELEN ACI

  Geçen yıl Amerika'ya giderek kalbindeki pili değiştirten Arzu, yaşının ruhuna kattığı heyecanlardan uzak kalmayı yazık ki beceremedi. Sigara içmesi yasak olduğu halde günde üç paket sigara içen, renkli olduğu kadar da yorucu ve yıpratıcı taraflarıyla da bilinen mankenlik mesleğine adım atan, gece hayatına merak salan Arzu, sonunda aşık da olunca kalbinin dayanma gücünü zorlamaya başladı. Urfalı bir aşiret reisinin oğlu Bülent'e gönlünü kaptıran Arzu, geçtiğimiz günlerde iki üniversiteli arkadaşıyla yemeğe çıkti. Sevgilisi Bülent, bunu kıskançlık nedeni yaparak gün boyunca telefonlarına çıkmadı. Bülent'in başka bir köylü kızla evlendirileceği endişesini de taşıyan Arzu, bu olaydan çok etkilendi. Bülent'le yaşadığı küçük bir tartışma sonucunda da yalnız yaşadığı evinde baygınlık geçirdi. Son bir hamleyle annesini arayarak durumunun kötü olduğunu anlatan genç kız, ailesi tarafından baygın bulundu ve hemen Siyami Ersek Hastanesi'ne kaldırıldı. Ablasının kalbinin hastaneye adım atar atmaz durduğunu öğrenince kız kardeşi Özlem, gözyaşlarına boğularak yığıldı kaldı. Acılı aile 20 dakika içinde Arzu'nun ölümünü o denli kabullenmek zorunda kaldı ki, kızlarının yüzüne kapatılan beyaz örtüyü üzerinden almaya elleri bir türlü varmadı. Tam 20 dakika boyunca Arzu'nun ölüm acısıyla yıkılan anne ve kız kardeş, birden Arzu'nun bağlı olduğu tıbbi cihazlardan sesler geldiğini işttiler. Doktorların acil müdahalesine cevap veren Arzu, 20 dakikalık ölümden sonra, rahatsız ve yorgun kalbine inat, yine geri döndü.

  Olayın tanığı kız kardeşi Özlem, ‘‘Allah'a çok şükür, ablam yine yanımızda. Bir film gibi her şey, yaşadıklarımız mucizesi gibi’’ diye konuşuyor. Halen hastane odasında solunum cihazlarına bağlı olarak ikinci yaşamına yavaş yavaş alışmaya çalışan Arzu'nun yanına şimdilik sadece annesi girebiliyor. ‘‘ Arzu'nun her şeye rağmen hiçbir tutkusundan vazgeçmemeye kararlı oluşu annesini çok korkutuyor.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı