DENİZLİ HABERLERİ

Kahvehanelere kitap ve gazete zorunluluğu

AA / Mustafa Dermencioğlu
23.01.2015 - 19:07Son Güncelleme :

YEREL HABERLER DENİZLİ

AA / Mustafa Dermencioğlu

DENİZLİ (AA) - Denizli Valiliği, kahvehane ve çay bahçesi gibi yerlerde kitap ve gazete bulundurulmasının mevzuatın öngördüğü bir zorunluluk olduğunu bildirdi.

Denizli Valiliğinin açıklamasında, iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelik kapsamında ruhsatlandırılan kahvehaneler, çay bahçesi, kır kahvesi ve benzeri umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, kitap ve gazete bulundurulmasının mevzuatın öngördüğü zorunluluk olduğu belirtildi.

Açıklamada, bu iş yerlerinin şu hususlara uyması gerektiği kaydedildi:

"Birinci sınıf kahvehaneler, çay bahçesi ve kır kahvesinde en az 100 farklı kitabın yer aldığı kitaplık bulunacak ve bu yerlerde, ayrıca ikisi bölgesel veya yerel olmak üzere en az beş farklı günlük gazete olacak. İkinci sınıf kahvehanelerde en az 50 farklı kitabın yer aldığı kitaplık ve biri bölgesel veya yerel olmak üzere en az üç farklı günlük gazete olacak. Üçüncü sınıf kahvehanelerde ise en az 25 farklı kitabın yer aldığı kitaplık ve birisi bölgesel veya yerel olmak üzere en az iki adet günlük gazete bulundurulması zorunlu olacaktır. Yetkili idarelerce ruhsata bağlanan iş yerlerinde yapılacak denetimlerde, bu hususlara uyulup uyulmadığı kontrol edilecektir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Kahvehanelere kitap ve gazete zorunluluğu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ocak 2015 tarihinde saat 19 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahvehanelere kitap ve gazete zorunluluğu haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:26
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı